W Dzień Papieski bez Mszy św.

Dziś składam interwencję i zażalenie. Raz na tydzień w niedzielę o siódmej TVP 1 służy transmisją niedzielnej Mszy św. z sanktuarium w Łagiewnikach. Za to należy się oczywiście wdzięczność. I ktoś taki jak ja, ma zakodowane, by wtedy ten pierwszy program otworzyć. A tu nagle 8 października nie ma transmisji, nie ma Łagiewnik, tylko – bez żadnego uprzedzenia i wyjaśnienia – przekaz liturgicznego koncertu. Rozumiem, że to Dzień Papieski (podobno siedemnasty), ale nie pojmę czemu odbiorcom nie wyjaśnia się oddzielenia ich od przekazu, który nie tylko cenią, ale też go potrzebują.

Zupełnie niezależnie od tego „Różaniec do granic” – akcja budząca tyle znaków zapytania ze strony wszystkich ludzi dobrej woli, powinna chyba stać się tematem bardzo poważnej rozmowy, niezależnie od tego kto będzie tu pesymistą, a kto przekonał się do tej nowej formy „otwartej wiary”.

Ostatni numer Tygodnika  dopiero zaczyna tę rozmowę.

 

comments
Józefa Hennelowa

Józefa Hennelowa

publicystka, w latach 1948–2012 związana z „Tygodnikiem Powszechnym”, w tym od połowy lat 60. do 2007 roku jako zastępca redaktora naczelnego pisma. Posłanka na Sejm – najpierw z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, potem Unii Demokratycznej – w latach 1989-93. Autorka licznych artykułów, komentarzy, a także książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.