Inne tematy

Media zdominowane są informacjami politycznymi i tak będzie zapewne do niedzieli wyborczej 13 października. Można byłoby pomyśleć, że nie sposób w takim czasie pisać o czymś dobrym czy wesołym. Na szczęście, od czasu do czasu wracają nowiny o dobru: o wypowiedzianych mądrych słowach albo podjęciu działania koniecznie potrzebnego. Byle tylko więcej »

Kto pamięta o Gołubiewie?

„Był nie tylko człowiekiem wielkim, ale również wielkodusznym i pełnym empatii, którą obdarować mógł każdego. Jakżeby się dzisiaj przydał” – takimi słowami mój chrześniak, Ludwik Stomma, kończy felieton o Antonim Gołubiewie, pisarzu i wieloletnim redaktorze „Tygodnika Powszechnego”. Tekst ukazał się jednak nie na łamach „TP”, ale tygodnika „Polityka” (nr 26/2019), więcej »

O miłości własnej

Kwietniowy numer miesięcznika „Znak” z tego roku zatytułowano „Samo dobro”. Temu tematowi była poświęcona część numeru. Prawdopodobnie w tym właśnie wydaniu przeczytałam apel o zaangażowanie w działalność, której celem jest służenie innym: pomaganie, pocieszanie, przychodzenie z różnoraką pomocą. Coraz więcej z nas jest ku czynieniu takiego dobra zwróconych. Na pewno więcej »