W Trójmieście czytamy „Po co kościół” ks. G. Strzelczyka

Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem, zgodnie z sugestią Rady Koordynacyjnej, zaczynamy wspólne klubowe czytanie książki ks. G. Strzelczyka pt. „Po co Kościół”.  Spotkanie, które odbędzie się we wtorek,  7 maja o godz. 18:30 w Cafe Oficyna w Gdańsku przy ul. Chlebnickiej 24/25, poprowadzi p. Józef Majewski.

Gender – wszystko, co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać

Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto zaprasza w piątek, 15 marca, o godz.18.30 na spotkanie w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Gościem naszego Klubu będzie dr hab. Tomasz Tomasik z Zakładu Teorii Literatury i Badań Kulturowych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tytuł spotkania: „Gender- wszystko, co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać”.

Spotkanie z Martą Abramowicz – relacja

Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto gościł panią Martę Abramowicz, autorkę książek, które poruszają bardzo trudne tematy: „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Rozmowa o tych książkach, o problemach w nich przedstawionych, bardzo poruszyła naszych klubowiczów, czemu dali wyraz w dyskusji, szczerze dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Było to bardzo cenne.

czytaj więcej…

Czym jest Unia Europejska i jej fundamenty?

W dyskusjach o Unii Europejskiej coraz rzadziej odwołujemy się do jej fundamentów. A warto, bo historia powstania Unii, wartości, na których została zbudowana, są niezwykle ważne dla lepszego zrozumienia idei, która połączyła Europejczyków. W trójmiejskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” chcemy więc, w czasach, gdy wydaje się, że dzieli nas więcej niż łączy, porozmawiać o tym, co i z jakich powodów połączyło Europejczyków z różnych państw naszego kontynentu. Dlaczego Adenauer, Monnet, Schuman i wielu innych poświęcili swoje życie integracji europejskiej? czytaj więcej…