Ks. Krzysztof Niedałtowski w Trójmieście

Klub Tygodnika Powszechnego Trójmiasto zaprasza na spotkanie z ks. Krzysztofem Niedałtowskim, duszpasterzem środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej, rektorem kościoła św. Jana, doktorem teologii- etnologia religii, wykładowcą religiologii w Gdańskim Seminarium Duchownym i Gdańskim Instytucie Teologicznym. Co ciekawe, nasz gość jest pierwowzorem postaci Krzysztofa Nienałtowskiego – księdza z kościoła Świętego Jana, bohatera powieści Pawła Huelle ” Ostatnia Wieczerza”. Spotkanie pt. „Chrześcijaństwo w dialogu z innymi religiami” odbędzie się 27.09 o godz. 18:30 w Domu Hospicyjnym w Gdańsku przy ul. Kopernika 6. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z przedstawicielami Gminy Żydowskiej w Gdańsku

Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto zaprasza w czwartek 6 września 2018 r. o godzinie 18:30 na spotkanie w ramach cyklu spotkań międzykulturowych z przedstawicielami Gminy Żydowskiej. Spotkanie odbędzie się w Gdańsku, w Synagodze przy ul. Partyzantów 7. Temat spotkania prowadzonego przez p. Jakuba Skrzypczaka: „Pokój, pokój dalekim i bliskim”. Zapraszamy!

” O papieżu, który był poetą” – spotkanie z prof. Zofią Zarębianką w Gdańsku

Klub Tygodnika Powszechnego Trójmiasto zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z Prof. Zofią Zarębianką, które odbędzie się 27 czerwca 2018 r. (środa) o godz. 18:30, w Gdańsku w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6. Tytuł spotkania: O papieżu, który był poetą. Dyskusja wokół książki Zofii Zarębianki „Spotkanie w słowie. O twórczości literackiej Karola Wojtyły”. Dyskusję poprowadzą: dr Agnieszka Tomasik i dr Tomasz Tomasik. Serdecznie zapraszamy. Czytaj więcej »

Aktor w okowach duchowości

Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto zaprasza na spotkanie z Prof. Jerzym Stuhrem, które odbędzie się 15 maja 2018 r. o godz. 19:30 w Gdańsku, w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie zatytułowane ” Aktor okowach duchowości” poprowadzi znana dziennikarka Radia Gdańsk – Beata Szewczyk. Będziemy rozmawiali o życiu, sztuce, pracy aktora, filmie, kinie i duchowości. Serdecznie zapraszamy.