Posted on: 24 maja 2019 Posted by: Jolanta Rokicka Comments: 0
Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto zaprasza na spotkanie  z Mają Komorowską pt.” Spotkanie z Mają Komorowską i…jej pejzażem”, które odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w Ratuszu Staromiejskim, w Sali Mieszczańskiej, w Gdańsku przy ul. Korzennej 33/35.

Myślę, że nie muszę  przedstawiać naszego gościa. Życie zawodowe, i nie tylko zawodowe, Pani Mai jest niezwykle bogate. Grała w wielu wybitnych filmach, sztukach wybitnych reżyserów.  Wyreżyserowała wiele dyplomów.  Znana jest także ze swego   zaangażowania  w sprawy społeczne. W czasach stanu wojennego pracowała w Prymasowskiej Radzie Społecznej oraz w Komitecie Pomocy Internowanym i ich Rodzinom, później w S.O.S z Jackiem Kuroniem. Dziś jest członkiem Rady Hospicjum Onkologicznego.
Od lat nasz Gość jeździ na spotkania z publicznością. Rozmawia o swojej pracy i ważnych dla niej ludziach. Czyta wiersze wybitnych poetów oraz fragmenty swoich książek.
W czasie naszego spotkania będzie można kupić książkę Barbary Osterloff Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską dawne i nowe. Spotkanie poprowadzi Ryszard Bongowski.
Zapraszamy!
comments

Leave a Comment