Spotkanie Wigilijne w Klubie w Zielonej Górze

To już kolejny raz kiedy kończmy roczną działalność Klubu „Tygodnika Powszechnego” spotkaniem wigilijnym.      17 grudnia dziękowaliśmy sobie wzajemnie za wspólnie spędzony rok, składaliśmy sobie życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności. Wspominaliśmy także śp. Andrzeja i śp. Włodka, którzy odeszli z naszego grona do lepszego świata.

Koordynatorzy złożyli życzenia.


Bożena Ostrowska od naszych Seniorów, (którzy nie mogli ze względów rodzinnych spotkać się z nami): Pani Hanny Witkowskiej, i Państwa Teresy i Jana Gierków. Konrad Stanglewicz odczytał przesłane nam życzenia od Marcina Pery Koordynatora Generalnego Klubów “Tygodnika Powszechnego”.


Zaproszenie na nasze spotkanie przyjął o. Witold Kuźma z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. Był opłatek i wspólne życzenia. Ojciec Witold złożył nam życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, także naszym rodzinom. Życzył nam byśmy żyli w prawdzie, przytoczył słowa O. Ludwika Wiśniewskiego z książki „Trzeba krzyczeć” – „Zło w życiu indywidualnym, ale także w społecznym rozpoczyna się od kłamstwa. Najpierw małe kłamstwo, później większe, potem przyzwyczajamy się i zaczynamy uważać posługiwanie się nim za coś normalnego. A z czasem kłamstwo możemy uważać za prawdę. Jaka jest siła kłamstwa, ja osobiście nauczyłem się od wielkiego pisarza rosyjskiego Sołżenicyna. Słynne jest jego przemówienie przy odbieraniu Nagrody Nobla; „nie kłamać”.


Bardzo miłą niespodziankę zrobił nam ksiądz Marek Bożek z parafii ewangelicko- augsburskiej w Zielonej Górze, przynosząc ze sobą Betlejemskie Świtało Pokoju prosto z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
Świąteczną, radosną atmosferą w gronie przyjaciół zakończyliśmy 2019 rok w gościnnych progach Kamili i Jerzego Nowaków w Piekarni Cichej Kobiety.

foto: Maciek Gniazdowski

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz