Spotkanie Wielkopostne z Ks. Adamem Bonieckim

Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara” (1 Kor 15, 14n)

Zmartwychwstanie jest w centrum naszej wiary i o tym prowadził rozważania ks. Adam Boniecki na Spotkaniu Wielkopostnym, odwołując się do przemyśleń kard. Josepha Ratzingera z 89 rozdziału części II „Jezusa z Nazaretu”

Co się wydarzyło „trzeciego dnia”? Stajemy wobec rzeczywistości, która wykracza poza ramy doznawalnego świata, nie mieści się w granicach ludzkiego doświadczenia, a jednocześnie jest fundamentem naszej wiary. Pokazuje jeszcze jeden wymiar istnienia, zderzając skończone z nieskończonym.  Wymiar będący jego nadzieją na „żywot wieczny”

Co można powiedzieć o szczególnej naturze Zmartwychwstania Chrystusa-pyta autor książki.

„Jest ono wydarzeniem, które dokonało się w historii, lecz narusza jej obszar i wychodzi poza jej granice”.

Wiara bez Zmartwychwstania jest martwa, wiarę przez Zmartwychwstanie trzeba zrozumieć; „Dlaczego tylko nam to mówisz”, pytali uczniowie.

Bo ta tajemnica jest też sposobem myślenia o Kościele, mówił ks. Adam, nie da się Kościoła „poprawić” bez doświadczenia tego „jednego wymiaru więcej”

 

 Nagranie części pierwszej spotkania- rozważań ks. Adama Bonieckiego

https://www.dropbox.com/sh/lmo7sxv05nvclbw/AAB4b5qwiYo4B94UREEIUw_Ea?dl=0

 

Czym jest Zmartwychwstanie dla nas i jakie ma miejsce w przeżywaniu nadchodzących Świąt i całej naszej wiary? Jakie mamy osobiste doświadczenia z pojmowanie przekraczania granicy istnienia, przechodzenia do życia nieograniczonego śmiercią?

O tym mówiliśmy w drugiej części spotkania, w której każdy mógł zabrać głos i podzielić się swoimi przemyśleniami, przeżyciami i pytaniami.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.