Spotkanie online z Józefem Majewskim 

Rozmowę poprowadzi, w piątek, 22 maja 2020 r., o godz. 18.30. dr nauk humanistycznych Maria Urbańska-Bożek.
Link do spotkania zamieszczony jest niżej. Wystarczy na niego kliknąć i ewentualnie wpisać numer meetingu.
Zapraszamy do dyskusji w piątek. Czekamy na Państwa.
Meeting link:
https://klubtygodnika.my.webex.com/klubtygodnika.my/j.php?MTID=m930d315d7f81cc7cdf7fec3ece523189
Meeting number:
952 902 843
Password:
hNfdrmMY877 (46337669 from phones and video systems)
O naszym Gościu:
 Józef Majewski-polski teolog, medioznawca i publicysta, doktor habilitowany teologii, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Pełni funkcję kierownika Zakładu Komunikacji Kulturowej i Aksjologii Dziennikarstwa; wykłada na Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. W 1998 został redaktorem miesięcznika Więź. Jest stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego. Autor, współautor lub redaktor 20 książek oraz ponad 700 artykułów naukowych, popularnonaukowych, publicystycznych i dziennikarskich. Jest członkiem Rady Naukowej Laboratorium Więzi. Ostatnio wydał książkę “Wiara w trudnych czasach”.
Maria Urbańska-Bożek – dr nauk humanistycznych, autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych drukowanych w polskich periodykach filozoficznych i literackich oraz w pracach monograficznych. Redaktorka i współredaktorka książek i monografii wieloautorskich. W latach 2013-2015 wiceprezes Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego. Redaktor naczelna czasopisma naukowego „Karto-Teka Gdańska” oraz członkini redakcji „Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego”. Od 2017 roku współpracuje z Wydawnictwem Marek Derewiecki jako redaktorka i korektorka. Zainteresowania badawcze: filozofia religii, metafizyka, egzystencjalna, scholastyka, paleografia.
„W tym, co konieczne – jedność; w tym, co wątpliwe – wolność; we wszystkim – miłość”.

 
Zachęcamy do wsparcia działań prowadzonych przez nasz Klub .Nr konta: 84 1750 0012 0000 0000 4104 8603
Tytuł przelewu: Trójmiasto- darowizna. Odbiorca:Stowarzyszenie im.Jerzego Turowicza 61-614 Poznań, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5/58

Dodaj komentarz