Przemoc w Biblii – spotkanie z ks. Januszem Lemańskim

Szóste spotkani Klubu „TP” w Słupsku odbyło się pod hasłem „Przemoc w Biblii”. Temat, który może budzić różnorakie skojarzenia, zdziwienie, a nawet sprzeciw, a jednak przyciągnął wielu uczestników (ok. 70 osób). „Przemoc” to słowo, które oskarża Pismo Św., czy człowieka, to problem teologiczny czy antropologiczny? Była to okazja, aby z pomocą biblisty odnaleźć odpowiedź na wiele tego rodzaju pytań. Gościem był ks. prof. dr hab. Janusz Lemański, wybitny biblista, wykładowca Pisma Św. na Uniwersytecie Szczecińskim i w WSD w Koszalinie. Spotkanie prowadził  Michał Rychert. Spotkaniu towarzyszyła promocja książki: Enzo Bianchi, Bóg i przemoc, Wydawnictwo W drodze, (tłm. M. Rychert), Poznań 2018 r.

„Żydzi i czarownice” – po spotkaniu z Zuzanną Radzik w Słupsku

„Żydzi i czarownice” pod takim hasłem 23 maja 2018 r. odbyło się piąte spotkanie Klubu TP” w Słupsku. Gościem specjalnym była pani Zuzanna Radzik, teolożka, publicystka „Tygodnika Powszechnego”, członkini zarządu Forum Dialogu. Tematem spotkania był dialog chrześcijańsko-żydowki oraz rola i miejsce kobiety w Kościele, a więc szeroko rozumiana problematyka feministyczna. Czytaj więcej »

„Ojcze nasz” papieża Franciszka w Słupsku

Dzielenie się refleksją nad „Ojcze nasz” Franciszka, było okazją czwartego spotkania Klubu „TP” w Słupsku. Te same teksty do każdego z nas przemawiają inaczej, na co innego zwracamy uwagę, co innego jest ważne dla każdego z osobna. Ta różnorodność lektury była szansą na ubogacenie i wzajemne poznanie. Spotkanie prowadził Michał Rychert, udział wzięło 14 klubowiczów.