Słodka Wielkanoc dla Seniora

W grudniu jako Klub “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie zaangażowaliśmy się w akcję “List do Św. Mikołaja – DPS Lublin”, przygotowując 34 paczki, które trafiły do podopiecznych DPS Betania i DPS Archidiakońska w Lublinie oraz DPS w Ostrowie Lubelskim.

* * *

Kilka dni temu grupa na Facebooku, która stała się wielką wspólnotą pomagających, zmieniła nazwę na “Słodka Wielkanoc dla Seniora”, a w poście wstawionym przez organizatorkę znalazły się słowa:

“Z łezką w oku wspominam miniony grudzień. Mam nadzieję, że wkroczyliście w ten rok z nadzieją.

Wielkanoc to wyjątkowy czas, w którym tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, a przyroda budzi się do życia po zimie.
Czas pandemii niestety nie zniknął. Przed Nami (albo w trakcie- już sama się pogubiłam) kolejna fala ataku wirusa. Kiedy w grudniu rozmawiałam z Wami, po cichu liczyłam, że kolejne święta odbędą się już w zwykłych okolicznościach. Niestety…

Chciałabym, aby akcja List do Św. Mikołaja miała swoją kontynuację podczas tych świąt ( jak zapowiadałam w grudniu). Chciałabym, by seniorzy wiedzieli, że o nich pamiętamy.

W myśl, że małe gesty mają wielkie znaczenie, proszę Was do dołączenia do akcji Słodka Wielkanoc dla Seniora. Myślę, że na ten gest liczą podopieczni, których obdarowaliśmy podczas wcześniejszej akcji.

Zatem.
3, 2, 1
Ruszamy!”

* * *

W tej akcji również nie może nas zabraknąć, zatem zaczynamy!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”40″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]