W rzeszowskim Klubie zapraszamy do rozmowy … PO POLSKU

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Rzeszowie zaprasza wszystkich cudzoziemców, którzy chcieliby bezpłatnie uczyć się języka polskiego, niezależnie od poziomu zaawansowania, aby skontaktowali się z Klubem poprzez profil na Facebooku lub dzwoniąc do nas, nr. telefonu 691 969 616.

Zajęcia dla grupy chętnych mogłyby ruszyć jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

Szczególnie zależy nam na dotarciu do osób, które mieszkają czy pracują w Rzeszowie lub okolicach i nie mają możliwości udziału w zajęciach z języka polskiego prowadzonych przez uczelnie lub szkoły językowe.

Jeżeli macie Państwo kontakt z takimi osobami, bardzo prosimy o przekazanie im informacji o tej inicjatywie.

Pustelnia w środku świata – spotkanie z poetką Krystyną Lenkowską

Zapraszamy na spotkanie z Krystyną Lenkowską – rzeszowską poetką, pisarką, tłumaczką, autorką kilkunastu książek przetłumaczonych na wiele języków. Posłuchamy i porozmawiamy o radości tworzenia, o poezji, o zakochaniu w wierszach Emily Dickinson i ich tłumaczeniu, o przemijaniu, o niemożliwości rozrachunku z własnym życiem i dotarciu do prawdy drugiego człowieka, o tym, od czego uciekamy i gdzie się chronimy.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 lutego 2019 r., o godz.19.00 w antykwariacie klasztoru Ojców Dominikanów, ul. Dominikańska 15.

Zapraszamy!

Po lekturze książki „Po co Kościół”

Pytanie „Po co Kościół?” jest równie stare jak sam Kościół i nie da się na nie odpowiedzieć raz na zawsze. Kolejne pokolenia chrześcijan zadają i muszą zadawać je od nowa, aby – z jednej strony – w pełni zrozumieć ponadczasowy wymiar Kościoła jako znaku odsyłającego do przestrzeni zbawienia, a jednocześnie przestrzeni, w której „zbawienie faktycznie się dokonuje” (Grzegorz Strzelczyk, Po co Kościół, str. 11), a z drugiej określić aktualny wymiar Kościoła jako wspólnoty, która realizuje się w danej rzeczywistości poprzez swoich poszczególnych członków i instytucje. czytaj więcej…