Relacja ze spotkania: Co zawdzięczamy Adamowi Stanowskiemu?

W sobotę 8 lutego 2020 r. w Klasztorze oo. Dominikanów odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Adama Stanowskiego, postaci wyjątkowej w historii Lublina i nie tylko Lublina, która odcisnęła swoje piętno na życiu bardzo wielu osób. W 30. rocznicę śmierci Adama Stanowskiego wspominali ludzie, którzy mieli okazję go spotkać i z nim współpracować. Prezentujemy relację filmową ze spotkania, nagraną przez Krzysztofa Stanowskiego, syna Adama.

Swoimi wspomnieniami podzielili się: prowadzący spotkanie Maciej Sobieraj, Danuta Kuroń, Janusz Bazydło, Andrzej Sokołowski oraz ks. prof. Alfred Wierzbicki.

Tym razem nie było pytań z sali, ale kilku uczestników w drugiej części spotkania zabrało głos, uzupełniając opowieść o Adamie Stanowskim. W imieniu nieobecnego prof. Czesława Deptuły swoim wspomnieniem podzielił się syn Profesora. Głos zabrał również ks. prof. Andrzej Szostek, Henryk Grocholski oraz Krzysztof Stanowski. Niespodzianką dla wszystkich obecnych była przygotowana przez Krzysztofa Wasilewskiego broszura “Uniwersytet Ludowy i młode pokolenie chłopów” zawierająca myśli i rozważania Adama Stanowskiego.

Zapraszamy do oglądania i wysłuchania:

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”40″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]