Bohater niewyklęty? Polska – Niemcy – Europa w myśli Stanisława Stommy

Zapraszamy na spotkanie z udziałem prof. Anny Wolff-Powęskiej i dr Radosława Ptaszyńskiego „Bohater niewyklęty? Polska – Niemcy – Europa w myśli Stanisława Stommy”. Dyskusję z udziałem wybitnej historyk idei i znawczyni stosunków polsko-niemieckich oraz biografa Stanisława Stommy poprowadzi dr Paweł Stachowiak, wykładowca Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM i członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu. Czytaj więcej »

Dlaczego warto czytać Foucaulta?

Mateusz Burzyk z Miesięcznika ZNAK będzie gościem specjalnym najbliższego spotkania Klub „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu poświęconego książce Michela Foucaulta „Zło czynić, mówić prawdę. Funkcja wyznania w sprawiedliwości. Wykłady z Louvain 1981”. W dyskusji o tym „Dlaczego warto czytać Foucaulta?”, która odbędzie się we wtorek, 8 maja o godz. 19 w Restauracji Pod Niebieniem (Stary Rynek 643/65) wezmą także udział dr Piotr Lissewski z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM i dr Filip Biały z Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu. Czytaj więcej »

Bonowicz czyta ks. Tischnera w Poznaniu

Wojciech Bonowicz / Fot. Adam Walanus (www.adamwalanus.pl)

Wojciech Bonowicz będzie gościem specjalnym trzeciego poznańskiego spotkania w ramach cyklu „Wspólne czytanie” organizowanego przez nasze Kluby. Spotkamy się w środę, 17 maja o godz. 19.30 w Restauracji Pod Niebieniem (Stary Rynek 64/65, Poznań). Trzecie spotkanie oznacza też skupienie się na trzecim rozdziale książki, jednak korzystając z wizyty tak zacnego gościa na pewno dyskusja będzie znacznie szersza!