Justyna Sobolewska o Kornelu Filipowiczu

Zapraszamy na obiecane już dawno, kolejne spotkanie z dziełami Kornela Filipowicza. Tym razem naszym gościem będzie Justyna Sobolewska, autorka wyboru opowiadań „Moja kochana, dumna prowincja”. Pani Justyna pracuje teraz nad biografią Filipowicza, więc będzie to świetna okazja nie tylko do spotkania z prozą, lecz także opowieściami o życiu tego niezwykłego pisarza. Czytaj więcej »

Kiedy papież przeprasza

O kłopotach Kościoła katolickiego z demokracją, nacjonalizmie, religijności (sarmackiej) Polaków, wpływie religii na rozwój Europy pisze ks. prof. Alfred Wierzbicki w esejach, których zbiór zatytułowany „Kruche dziedzictwo” opublikowała właśnie Więź. I między innymi o powyższych kwestiach, ale też innych problemach Kościoła mówił będzie ks. Wierzbicki podczas wykładu zatytułowanego „Kiedy papież przeprasza”. Czytaj więcej »

Jan Paweł II i Tischner o Kościele, wolności i grzechu

Ks. prof. Alfred Wierzbicki i Wojciech Bonowicz rozmawiać będą o współczesnych problemach Kościoła, wplatając w dyskusję wizję Kościoła, jaka bliska była Janowi Pawłowi II i ks. prof. Józefowi Tischnerowi. Czy poglądy obu myślicieli i zarazem przedstawicieli Kościoła są aktualne? A może mylili się stawiając swoje diagnozy i proponując swoje wizje rozwoju i naprawy Kościoła? Czytaj więcej »