Ks. Jan Kaczkowski – mistrz życia aż do końca

kaczkowski mistrzZapraszamy na spotkanie poświęcone ks. Janowi Kaczkowskiemu osnute wokół nowej książki Katarzyny Jabłońskiej zatytułowanej „Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi”. W spotkaniu, które odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia o godz. 19 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1) udział wezmą Katarzyna Jabłońska, prof. Jacek Łuczak i ks. Mirosław Tykfer.

Apel w sprawie wydarzeń na obchodach 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca’56

Staliśmy się w ostatnich latach społeczeństwem głęboko podzielonym, coraz mniej skłonnym do wsłuchania się w racje tych, którzy mają inne wizje Polski i świata. Coraz trudniej odnaleźć miejsca, w których nie dochodzą do głosu skrajne emocje politycznych plemion zaludniających nasz kraj. Kilka dni temu byliśmy świadkami tego, jak pod naporem doraźnego politycznego sporu zachwiała się wspólnota pamięci o Poznańskim Czerwcu. Podczas obchodów jego sześćdziesiątej rocznicy na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu ujawniło się wiele zachowań niegodnych powagi miejsca i czasu. Doniosła dla naszego miasta uroczystość stała się pretekstem do emocjonalnej i brutalnej wymiany poglądów politycznych, co spowodowało, że atmosferę pamięci o ofiarach Czerwca zastąpiła atmosfera niekontrolowanego wiecu. czytaj więcej

Czy media niszczą myślenie?

Wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Media i myślenie”. Gośćmi będą Nina Nowakowska i dr Bartosz Hordecki, a rozmawiać będą o tym czy media niszczą myślenie.

Zapraszamy w poniedziałek, 6 czerwca na godzinę 19 do sali 43 w budynku Wydziału mieszczącym się przy ul. Umultowskiej 89a (Kampus Morasko)

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

plakat_boniecki_br_nowyZapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim, poświęcone najnowszej książce Redaktora Seniora Tygodnik Powszechny zatytutłowanej „Abonent chwilowo nieosiągalny”, a wydanej przez wydawnictwo Wydawnictwo WAM.

Spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 11 lutego o godz.18 w sali nr 1 Biblioteki Raczyńskich poprowadzi Szymon Bojdo, dziennikarz Radia Emaus i Przewodnika Katolickiego.

Współorganizatorami spotkania są Biblioteka Raczyńskich i Tygodnik Powszechny. Patronat medialny nad spotkaniem objęły Radio Emaus i Gazeta Wyborcza.

Czy grozi nam totalitaryzm? O sensie analogii historycznych we współczesnym polskim sporze politycznym

totalitaryzm_fbProf. Anna Wolff-Powęska i prof. Waldemar Łazuga dyskutować będą i sensie używania analogii historycznych we współczesnych dyskusjach i sporach politycznych. Spotkanie, które poprowadzi dr Paweł Stachowiak, odbędzie się w Gazeta Cafe Poznań we wtorek, 9 lutego o godz.18. Spotkanie organizujemy razem z poznańską redakcją Gazety Wyborczej czytaj więcej