Czy media niszczą myślenie?

Wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Media i myślenie”. Gośćmi będą Nina Nowakowska i dr Bartosz Hordecki, a rozmawiać będą o tym czy media niszczą myślenie.

Zapraszamy w poniedziałek, 6 czerwca na godzinę 19 do sali 43 w budynku Wydziału mieszczącym się przy ul. Umultowskiej 89a (Kampus Morasko)

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

plakat_boniecki_br_nowyZapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim, poświęcone najnowszej książce Redaktora Seniora Tygodnik Powszechny zatytutłowanej „Abonent chwilowo nieosiągalny”, a wydanej przez wydawnictwo Wydawnictwo WAM.

Spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 11 lutego o godz.18 w sali nr 1 Biblioteki Raczyńskich poprowadzi Szymon Bojdo, dziennikarz Radia Emaus i Przewodnika Katolickiego.

Współorganizatorami spotkania są Biblioteka Raczyńskich i Tygodnik Powszechny. Patronat medialny nad spotkaniem objęły Radio Emaus i Gazeta Wyborcza.

Czy grozi nam totalitaryzm? O sensie analogii historycznych we współczesnym polskim sporze politycznym

totalitaryzm_fbProf. Anna Wolff-Powęska i prof. Waldemar Łazuga dyskutować będą i sensie używania analogii historycznych we współczesnych dyskusjach i sporach politycznych. Spotkanie, które poprowadzi dr Paweł Stachowiak, odbędzie się w Gazeta Cafe Poznań we wtorek, 9 lutego o godz.18. Spotkanie organizujemy razem z poznańską redakcją Gazety Wyborczej czytaj więcej

Sekularyzacja i polski katolicyzm. Zagrożenie czy szansa?

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu zatytułowane: „Sekularyzacja i polski katolicyzm. Zagrożenie czy szansa?”. W dyskusji o roli procesu sekularyzacji w dzisiejszym społeczeństwie i jego wpływie na rzeczywistość udział wezmą Maria Rogaczewska (Uniwersytet Warszawski i Laboratorium Więzi) i Cezary Kościelniak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, felietonista m.in. Przewodnika Katolickiego). Zapraszamy na spotkanie do restauracji Cafe Misja w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 19.

„Nawrócenie języka” – czy katolicyzm go potrzebuje?

klubtp-nawroceniejezyka

Ks. prof. Andrzej Draguła i dr Bartosz Hordecki rozmawiać będą o tym, czy niezbędna jest zmiana retoryki stosowanej przez Kościół katolicki i jego przedstawicieli. Spotkanie zatytułowane „Nawrócenie języka” – czy katolicyzm go potrzebuje odbędzie się w piątek, 27 listopada o godz. 18 w Gazeta Cafe w Poznaniu (ul. 27 grudnia 3). czytaj więcej