Pożegnanie O. Tomasza Dostatniego w Lublinie

Lublin-pożegnanie O. Dostatniego

W niedzielę 20 września 2020 roku w Kościele oo. Dominikanów w Lublinie o. Tomasz Dostatni odprawił swoją mszę pożegnalną, a homilię wygłosił o. Ludwik Wiśniewski. W kościele zgromadziła się duża grupa mieszkańców, którzy po mszy brawami na stojąco podziękowali o. Tomaszowi za dwadzieścia lat posługi duchowej oraz kreowania wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

Po mszy członkowie Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie i przyjaciele o. Tomasza przenieśli się na klasztorny wirydarz, który stał się tłem dla wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Oprócz podziękowań za dwa lata spotkań, rozmów i wspólnych inicjatyw o. Tomasz otrzymał od nas na pamiątkę oprawiony kolaż zdjęć z jego klubowych aktywności wraz ze zdjęciem grupowym członków Klubu zrobionym niemal rok temu. Lublin na pewno na zawsze pozostanie w sercu o. Tomasza, ale nasz drobny prezent będzie mu – mamy nadzieję – o mieście i lubelskim Klubie “Tygodnika Powszechnego” przypominał. Dziękujemy za wszystko i do rychłego zobaczenia!

Wykorzystując pierwsze od dłuższego czasu realne spotkanie członków Klubu oraz obecność o. Ludwika, również Jemu wręczyliśmy drobny prezent wraz z gratulacjami z okazji otrzymanego niedawno honorowego obywatelstwa Lublina. Podobnie jak w przypadku o. Tomasza, o. Ludwikowi ofiarowaliśmy kolaż zdjęć z pamiętnej uroczystości w Teatrze Starym. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

A kilka dni wcześniej ks. prof. Alfredowi Wierzbickiemu wręczyliśmy list otwarty napisany przez nas w jego obronie wraz ze wszystkimi zebranymi podpisami oraz oprawione zdjęcie jednej z wlepek, które pojawiły się na ulicach Lublina: “MUREM ZA KSIĘDZEM WIERZBICKIM”. Pod hasłem oczywiście się podpisujemy.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://www.facebook.com/KlubTPLublin/posts/2780182692219047

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz