Posted on: 8 kwietnia 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0
źródło: Youtube

26 marca mija 5 lat od śmierci Krzysztofa Kozłowskiego, wieloletniego zastępcy redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego i pierwszego szefa Urzędu Ochrony Państwa.

Zapraszamy Państwa w niedzielę, 8 kwietnia do udziału w wydarzeniach, którymi chcemy uczcić pamięć Pana Krzysztofa. Rozpoczniemy o godz. 17 w Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu (ul. Meiselsa 17), gdzie debatę o wizji Polski według Krzysztofa Kozłowskiego z udziałem Michała Komara, Macieja Kozłowskiego i Andrzeja Romanowskiego poprzedzą materiały filmowe poświęcone Obrazowi Tygodnia (stałej rubryce Tygodnika, przez lata prowadzonej przez Krzysztofa Kozłowskiego) oraz nagrania archiwalne z czasów pracy w redakcji. Spotkanie poprowadzi Andrzej Brzeziecki. 

O godz. 19.30 o. Wiesław Dawidowski odprawi Mszę św. w kaplicy przy Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7) w intencji śp. Krzysztofa Kozłowskiego.

Następnego dnia odbędzie się pierwsza lekcja obywatelska – inicjatywa podjęta przez Kluby „Tygodnika Powszechnego” i Fundację Jerzego Turowicza.

comments

Leave a Comment