„Tak wygląda nadzieja”. Przedwyborczy list biskupów

Listy pasterskie mają moc. Mogą być nośnikiem ważnych treści, pokrzepiać, inspirować do działania. Brzmi dziwnie? To prawda, mogliśmy przywyknąć do innych doświadczeń. Komunikatom biskupów nader często brak polotu. U wielu z nas wywołują znużenie. Albo inaczej – zżymamy się na niektóre (a nawet większość) z zawartych w nich tez, akcentów więcej »

Zjazd: wskazówki dojazdu

Poniżej publikujemy kilka istotnych informacji związanych z dotarciem do kluczowych miejsc, w których odbędzie się Zjazd. Jak widać po mapach, do większości miejsc da się dotrzeć (przenosząc się z dworca bądź z innych zjazdowych lokalizacji) spacerowym tempem w maksymalnie 20 minut, podajemy jednak również poniżej wskazówki dotyczące komunikacji miejskiej.

Znamy program VIII Zjazdu Klubów „TP”

Choć możliwe są jeszcze pewne zmiany i czekamy na potwierdzenie udziału trzech osób, to już dziś możemy przedstawić program VIII Zjazdu Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Z przyjemnością możemy też ogłosić, że swoją obecnością zaszczycą nas w tym roku m.in. Adam Bodnar, s. Barbara Chyrowicz, Ignacy Dudkiewicz, Jerzy Hausner i Anna Karoń-Ostrowska. więcej »

Bracia Tischnerowie i kard. Dziwisz w obronie ks. Tischnera

sposób w jaki Pan potraktował naszego Brata ks. prof. Józefa Tischnera w swojej „informacji” z 3 czerwca 2019 r., uwłacza Jego czci, a Polsce i naszej najnowszej historii służy jak najgorzej – napisali Marian i Kazimierz Tischnerowie w liście do Sławomira Cenckiewicza. Głos w sprawie zabrał także kard. Stanisław Dziwisz, więcej »