Dwa argumenty przeciw nadużywaniu autorytetów

Historia Jerzego Turowicza i jego „Tygodnika Powszechnego”, tak jak się ją zwykle opowiada, jest klasyczną narracją o walce Dawida z Goliatem. Oto przez kilkadziesiąt lat niewielka grupa intelektualistów skutecznie broniła własnych wartości przed opresyjnym reżimem, wywierając jednocześnie przemożny wpływ na kulturę narodową, by ostatecznie odnieść zwycięstwo – nie tylko moralne, więcej »

Cztery sprawy

1. Tego tekstu nie mogę zacząć inaczej niż od przeprosin. Jeśli od kilku tygodni trwa w moim Kościele wzmożona nagonka na ludzi tworzących określone środowisko i nie potrafię w żaden sposób jej zatrzymać, to muszę powiedzieć: PRZEPRASZAM. Za słowa kościelnych hierarchów, za gesty i czyny tych, którzy gotowi są nazywać więcej »

Ballada dziadowska o ks. Adamie Bonieckim

Kazimierz Urbańczyk Ballada dziadowska o ks. Adamie Bonieckim ( 3 w 1 ) Melodia: dziadowska Prawykonanie:   85 urodziny Ks. Adama, Niepołomice, 26 lipca 2019. Noc już zapadła, pies zawył w budzie, Księżyc wynurzył się blady, Więc posłuchajcie kochane ludzie Tej to duchownej ballady. Gdzieś tam w klasztorze księży marianów więcej »