Posted on: 14 marca 2016 Posted by: Józefa Hennelowa Comments: 0

tu-i-teraz600

Szkoda, że jedynym komunikatem pana ministra ochrony środowiska, wydanym podczas jego wizyty w Puszczy Białowieskiej, stała się zapowiedź urządzenia przez ministerstwo dziennikarzom kursu zadawania właściwych pytań. Setki tysięcy podpisujących apel o ochronę Puszczy, ostatniego nizinnego zespołu leśnego w Europie, zasługują na coś więcej niż wykręt.

Żałuję również, że w najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” (z 13 marca 2016) nie udało mi się znaleźć relacji z przyznania 4 marca Nagrody im. ks. Stanisława Musiała – wręczanej przez krakowski Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze” od 2008 roku – dwom zasłużonym profesorom krakowskim: Aleksandrowi Skotnickiemu, ordynatorowi Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego, i Janowi M. Małeckiemu, byłemu rektorowi Uniwersytetu Ekonomicznego. A przecież to sprawa tak bardzo i pocieszająca, i po prostu rodzinna dla „Tygodnika”: wkład ich obu w odkrywanie wspólnoty Polaków i Żydów w naszych dziejach, kulturze i dniu dzisiejszym.

Mamy za sobą tydzień napięcia, które trwa i rośnie. Niech nie ginie w tych dniach pytanie, raz jeden tylko zadane, wśród setek innych: czy ci, co obecnie sprawują władzę pamiętają, na jaką Konstytucję składali przysięgę i to z użyciem Imienia Bożego?

 

comments

Leave a Comment