Opisując życie wierszem. Wojciech Bonowiczem.

Tematem ostatniego spotkania w grudziądzkim Klubie, na którym gościliśmy Pana Wojciecha Bonowicza, było życie w wierszach. A właściwie możemy powiedzieć, że życie w ogóle, ponieważ tak nam się temat “życia” podobał, że wyszliśmy poza ramy poezji. Stało się tak za sprawą naszego gościa, który ukazał nam w prawdziwie poetycki sposób piękno i wartość życia. Przyczyniły się do tego i poezja, i osoba ks. Józefa Tischnera, wspomnienia którego nie mogło zabraknąć podczas spotkania z Panem Bonowiczem.  Posłuchaliśmy wierszy, które w interpretacji autora zabrzmiały najpiękniej i w pełni. Możliwość wspólnego ich omówienia i analizy były prawdziwą gratką dla zgromadzonych. Pod koniec spotkania wszystkie twarze uśmiechały się jeszcze pełniej i szczerzej, niż – co nawet zauważył nasz gość – na jego początku.

Spotkanie z Panem Wojciechem Bonowiczem – poetą uwrażliwiło nas zebranych na poezję, a z felietonistą – pomogło wyciszyć emocje związane z życiem codziennym.

Podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć najnowszej książki Pana Wojciecha Bonowicza „Sto lat. Książka życzeń”, którą krótko omówiliśmy. Jej treść wywołała wśród tych, którzy ją przeczytali wiele sentymentów.

Spotkanie to, choć mogłoby wydawać się niełatwe, bo temat był niełatwy i obszerny, dało nam dużo radości i dobrej energii. Teraz, zaopatrzeni w podpisane przez naszego gościa książki, z niecierpliwością wyczekujemy zapowiadanych nowych tytułów.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz