Ofiary mają głos

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie, w którym udział wezmą:
Artur Nowak — pisarz, publicysta, centralna postać filmu braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu” oraz  ks. prof. Andrzej Kobyliński — filozof, teolog, autor wielu tekstów naukowych i publicystycznych na temat pedofilii.
Spotkanie poprowadzą: Katarzyna Szulc-Strychowska z Wydawnictwa Krytyka Polityczna i dr Joanna Kapica-Curzytek – z Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze.

Nasi Goście:

Artur Nowak, rocznik 1974 pisarz, publicysta. Stale publikuje w Gazecie Wyborczej i Newsweeku. Rozgłos przyniosły mu rozmowy z ofiarami nadużyć duchownych: „Żeby nie było zgorszenia ofiary mają głos” /2018/, które przeprowadził z żoną Małgorzatą Szewczyk – Nowak, psychologiem, oraz „Dzieci, które gorszą” /2019/, w której podjął temat dzieci księży. W powieści „Kroniki opętanej” przedstawił wstrząsającą historię nastolatki oddanej przez bliskich w ręce egzorcystów. Jest też wraz z Mariuszem Zielke autorem kryminału „Zło”. Centralna postać filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Wydana w maju 2019 r. książka „ Duchowni o duchownych” po raz pierwszy oddała głos byłym i pełniącym dalej posługę księżom, który wypowiedzieli się pod nazwiskiem o tym środowisku. Na co dzień prowadzi praktykę adwokacką.
Umieszczony przez „archiwum Osiatyńskiego” w alfabecie buntu
https://archiwumosiatynskiego.pl/alfabet-buntu/artur-nowak/

Ks. Andrzej Kobyliński -filozof i etyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Autor wielu opracowań naukowych i publicystycznych m.in. na temat pedofilii. Główne kierunki badań: filozofia nowożytna, współczesne zagadnienia bioetyczne, nihilizm i etyka postmetafizyczna, pentekostalizacja chrześcijaństwa.

Spotykamy się w czwartek, 10 października o godz. 18.00 w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dodaj komentarz