Niezwykły rok 2020

Ten rok był niezwykły ze swoim smutkiem, obawą o najbliższych i niepewnością, co przyniesie kolejny miesiąc.

Wyjątkowy był także dla zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”, który przez kolejne trzy lata istnienia, wyróżniał się częstotliwością spotkań, potrzebą rozmowy, dialogu i bliskości.

Pomimo pandemii i ograniczeń w kontaktach między ludźmi, w miejscu naszych spotkań w Piekarni Cichej Kobiety, właściciele Kamila i Jerzy Nowakowie, stworzyli nam dobre warunki (zgodnie z zaleceniami sanitarnymi) i mogliśmy tam zorganizować 12 spotkań.

Gośćmi w minionym roku byli; ks. Andrzej Kuśmierski, Ignacy Dudkiewicz, prof. Antoni Dudek, o. Wacław Oszajca, sędzia Igor Tuleya, ks. Marek Bożek, dr hab. Mariusz Kwiatkowski, Marta Titaniec, ks. Piotr Studnicki, dr hab. Lech Szczegóła.

W wrześniu bohaterem naszego spotkania był Konrad Stanglewicz, który w tym roku zakończył pracę zawodową. Przyjaciele z zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” nie kryli zadowolenia, że Konrad jest i pozostanie jednym z głównych filarów  naszej klubowej społeczności.

Niestety, w tym roku nie mogliśmy spotkać się przy wigilijnym stole.   Zakończyliśmy ten rok trzema spotkaniami online. Dzięki pomocy Marcina Pery i Ewy Jasionek, kontaktowaliśmy się za pomocą platformy Teams. Psycholożka Lucyna Sierżant, nasza klubowa koleżanka w spotkaniach dodawała nam otuchy w tym trudnym dla każdej rodziny czasie.

Była to namiastka naszych spotkań, ale mam nadzieję, że z Nowym Rokiem 2021,  powróci normalność, a my jeszcze bardziej docenimy fakt, że udało nam się stworzyć społeczność, zatroskaną o losy kraju i Kościoła, chętną do wymiany poglądów, w atmosferze wzajemnej życzliwości, szacunku i tolerancji.

W Nowym Roku życzę sobie, wszystkich członkom i sympatykom Klubu „TP” Nadziei, Miłości i Radości.

Bożena Ostrowska

koordynatorka klubu „TP”

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz