Mowa nienawiści – dyskusja w białostockim Klubie

Pierwsze organizowane przez nową koordynator spotkanie formacyjne dla członków i sympatyków białostockiego Klubu “Tygodnika Powszechnego” odbędzie się już niebawem, bo we wtorek, 2 kwietnia 2019 r. o godzinie 18.00, w restauracji „Kwestia Czasu” przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 w Białymstoku.

Bezpośrednie spotkania są istotną formą tworzenia relacji i zacieśniania więzi między ludźmi. Dzięki nim budujemy swoją wewnętrzną rzeczywistość, wzbogacamy siebie, innych i świat, dzieląc się swoimi myślami i odczuciami. Na kwietniowym spotkaniu członków i sympatyków białostockiego Klubu Tygodnika Powszechnego proponujemy dyskusję inspirowaną artykułem Ojca Ludwika Wiśniewskiego pt. „Ostrzegam”, który ukazał się na łamach styczniowego numeru Tygodnika Powszechnego (28.01.2019r.). Artykuł ten bowiem jest odpowiedzią na palące problemy w naszym kraju związane z przemocą słowną w bezpośrednich relacjach międzyludzkich, ale też w Internecie – z mową nienawiści.

Jej obecność jest głęboko demoralizująca i niszcząca dla społeczeństwa, a jej zasięg nieustannie poszerza się, dlatego powinniśmy z uwagą pochylić się nad tekstem Ojca Ludwika Wiśniewskiego. Prosimy o zapoznanie się z tym jakże ważnym artykułem, aby móc brać udział w dyskusji.

Ponadto na spotkaniu będzie można odebrać książki pt. „Po co nam Kościół?” ojca Jacka Salija zmówione na spotkaniu w lutym.

Dodaj komentarz