Posted on: 6 października 2020 Posted by: Bożena Ostrowska Comments: 0

Było tak jak  zaplanowaliśmy; merytorycznie, socjologicznie i muzycznie.

„Media, nauka, polityka” to tytuł Debaty zorganizowanej przez  Polskie Towarzystwo Socjologiczne  (Oddział Zielonogórski), Instytut Socjologii UZ oraz Klub „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze.

W Debacie uczestniczył Konrad Stanglewicz, wieloletni dziennikarz zielonogórskiej rozgłośni publicznej, współtwórca „Solidarności” na Ziemi Lubuskiej z wykładem „Media moich marzeń”, oraz profesorowie UZ –  Lech Szczegóła z wykładem ‘Obiektywizm; Nadzieja czy iluzja?” i Mariusz Kwiatkowski z wykładem „Pluralizm, równowaga czy dominacja?”

Po Debacie, w części pt. „Konrad Stanglewicz. Człowiek – Obywatel – Radiowiec”, o znanym zielonogórzaninie opowiadali Jego przyjaciele. Bohater tego spotkania Konrad Stanglewicz zasłużył na wdzięczność i uznanie. Podsumowaniem niech będzie stwierdzenie uczestnika tego uroczego wieczoru: „jak posiadać poglądy i nie stać się fanatykiem? To jest pytanie, na które Konrad odpowiada w praktyce, jako uczestnik życia publicznego w różnych rolach.” Przyjaciele z zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” nie kryli zadowolenia, że Konrad jest i pozostanie jednym z głównych filarów  naszej klubowej społeczności.

Zakończeniem niezwykłego wrześniowego spotkania był koncert jazzowy.

YES4JAZZ & Natasza Iwaniszyn to znakomici muzycy: saksofonista Robert Chyła, kontrabasista Piotr Stepek, pianista i kompozytor Wojciech Pruszyński oraz Natasza Iwaniszyn wokal.

 

 

comments

Leave a Comment