Mama plus, czyli rzecz o macierzyństwie, które trwa

Jak zmienia się rola matki od młodości po starość oraz jakie są kolejne odsłony i wyzwania macierzyństwa na wszystkich etapach życia — to temat kolejnej Kawiarenki Klubu “Tygodnika Powszechnego”. Spotykamy się w sobotę, 25 maja  godz. 16.00, Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13.

Niemowlę na rękach młodej kobiety to obraz standardowo kojarzony z macierzyństwem. A przecież pomimo upływu lat matki nadal pozostają matkami swoich dorastających synów i córek, by stać się babciami dla ich wnuków. Nadal pozostają tymi, które dały życie, ale stają się też świadkami tego, jak ich do niedawna małe dzieci same stają się rodzicami. A mężczyźni, ojcowie, synowie, partnerzy, jak widzą i doświadczają  macierzyństwa kobiet w swoim życiu?

 O tym wszystkim porozmawiamy z udziałem naszego gościa, którym będzie Justyna Dąbrowska, psycholożka, psychoterapeutka, dziennikarka, redaktorka, założycielka miesięcznika “Dziecko” i portalu e-dziecko. W swojej pracy psychoterapeutycznej zajmuje się tematyką okresu okołoporodowego, terapią relacji rodzic-niemowlę oraz prowadzi konsultacje dla rodziców. Współpracowała przez wiele lat z “Gazetą Wyborczą” „Wysokimi Obcasami” oraz „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie publikowała swoje teksty. Jako pisarka specjalizuje się w zbiorach wywiadów z inspirującymi postaciami. Jest autorką książek, m.in.”  „Spojrzenie wstecz. Rozmowy”,  „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami”, a ostatnio “Miłość jest warta starania”. Jest również autorką książki  zatytułowanej „Matka młodej matki”, skierowana zwłaszcza do kobiet, które  zostały babciami i chcą zachować dobre relacje  z własnymi córkami.

Zapraszamy w przeddzień Dnia Matki!

 przyjdź, porozmawiaj!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz