Literatura i historia – nauczycielki życia

Pan Profesor  wygłosił niezwykle ciekawy i bardzo pouczający wykład poświęcony Witkacemu i współczesnej mu kulturze. Interesująco nakreślona sylwetka wielkiego artysty z cała gamą zaskakujących, nietuzinkowych zachowań i decyzji pisarza, zainspirowała odbiorców wykładu do dociekliwych pytań skierowanych do prelegenta. Szczególnie interesujące wydawały się paralele pomiędzy czasami Witkacego a obecnymi oraz postawami ludzi tych epok. Pan Profesor Kochanowski przybliżył tez różne aspekty twórczości Witkacego, które zadziwiają, fascynują i twórczo pobudzają niezliczone rzesze  wnikliwych czytelników. Po raz kolejny mamy poczucie, że zainicjowana dyskusja niewątpliwie będzie wymagała kontynuacji, bowiem temat jest inspirujący, szeroki i poruszający.

Ponadto na spotkaniu ustalono , że 14 stycznia 2020 roku zorganizowane będzie dla członków i sympatyków Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Białymstoku spotkanie bożonarodzeniowe. Chcemy w tym wyjątkowym dla chrześcijan okresie świątecznym  poświęcić swój czas na modlitwę w intencji tych, których życie jest w niebezpieczeństwie, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, emocjonalnego i materialnego: za uchodźców. Dlatego w tej intencji odbędzie się Msza święta i modlitwa adoracyjna. Chcemy też spędzić wspólnie czas dzieląc się symbolicznym opłatkiem i śpiewając kolędy. O godzinie i miejscu nabożeństwa poinformujemy niebawem, ale już dziś prosimy o zarezerwowanie czasu w godzinach wczesno-wieczornych 14 stycznia 2020 r.

Dziękujemy za obecność licznym Gościom i serdecznie zapraszamy!

Dr hab. Marek Kochanowski, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku był gościem listopadowego spotkania Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Białymstoku, które odbyło się 27 listopada w restauracji "Kwestia czasu".
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz