List do Św. Mikołaja – DPS Lublin

W połowie listopada napisaliśmy na Facebooku o akcji “List do Św. Mikołaja – DPS Lublin”, która została zainspirowana łódzką akcją przygotowywania paczek świątecznych dla pensjonariuszy DPS.  Zgłoszenia i dostarczanie właśnie się zakończyło i można się już pokusić o podsumowanie.

Lubelska grupa tylko na samym Facebooku zgromadziła wokół tej inicjatywy ponad 2,3 tysiąca osób, które przygotowały paczki i kartki świąteczne dla podopiecznych z 15 domów pomocy społecznej, nie tylko z Lublina, ale również ze Świdnika, Krzesimowa, Chojna Nowego Pierwszego, Wygnanowic, Jadwinowa, Kraśnika, Ostrowa Lubelskiego, Kocka, Różanki, Kiełczewic… – razem 1124 sztuki!

* * *

Od pierwszej chwili jako Klub postanowiliśmy włączyć się do tej akcji i 4 grudnia Wojtek Samoliński zawiózł do punktu zrzutu 34 paczki przygotowane przez naszych klubowiczów. Za wszystkie prezenty i kartki świąteczne od dzieci, przygotowane z wrażliwością, empatią i sercem – bardzo dziękujemy, mając nadzieję, że sprawią radość tym, którym zostaną dostarczone.

Przesyłki od naszego Klubu pojechały do trzech DPS (każda paczka została oznaczona):
DPS Betania w Lublinie – 10 paczek
DPS Archidiakońska w Lublinie – 8 paczek
DPS w Ostrowie Lubelskim – 16 paczek

Wszystkim podopiecznym DPS życzymy dużo zdrowia, codziennych radości i poczucia bliskości (choć na odległość) z całą rzeszą życzliwych ludzi, którzy z potrzeby serca zaangażowali się w akcję. Nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony, zwłaszcza w ten trudny covidowy czas przedświąteczny. Wesołych Świąt! 😊

 

1 komentarz do wpisu “List do Św. Mikołaja – DPS Lublin”

Dodaj komentarz