Posted on: 1 kwietnia 2020 Posted by: Redakcja Comments: 0

Tak o Józefie Hennelowej pisze we wstępie do zbioru felietonów „Tu i teraz” wydanej przez Wydawnictwo WAM prof. Paweł Stachowiak. Ta stosunkowo niewielka publikacja, która jest wyborem z komentarzy Pani Ziuty publikowanych od 2012 roku na łamach portalu KlubTygodnika.pl, a więc portalu Klubów „Tygodnika Powszechnego” jest spojrzeniem na świat zwykle z domu krakowskiego mieszkania Pani Józefy. Nie zmienia to jednak faktu, że felietony są ciągle bardzo prawdziwe, niekiedy poruszające, a na pewno wielokrotnie dotykają spraw fundamentalnych. No i ciągle pozostają ponadczasowe.

Gorąco zachęcamy do lektury zbioru, który wydany jest także jako pierwsza pozycja z cyklu Biblioteki Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Jesteśmy dumni z tego, że na naszym portalu Pani Józefa zdecydowała się publikować i że robi to niezmiennie od 8 lat. Oby trwało to jak najdłużej.

Dziękujemy też Wydawnictwu WAM za to, że zgodziło się opublikować ów zbiór. W sposób szczególny redaktorowi naczelnemu wydawnictwa Olafowi Pietkowi i redaktorowi prowadzącemu Sławomirowi Rusinowi. Dziękujemy też Annie Matei i Zofii Katarzynie Morstin, bez których felietony nigdy nie ukazały by się na naszym portalu, a więc i owa publikacja nie mogłaby dojść do skutku. Dziękujemy tez prof. Stachowiakowi za pracę nad wyborem tekstów (wspólnie z Z. K. Morstin) oraz napisanie wstępu. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do Adama Walanusa za udostępnienie zdjęć Pani Józefy.

Książkę można nabyć tutaj.

comments

Leave a Comment