Kościół przyszłości – wizja niezrealizowana

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Warszawie, we współpracy z Klubem Inteligencji Katolickiej i Wydawnictwem Więź, zaprasza na spotkanie “Kościół przyszłości, wizja niezrealizowana. Stracone dziedzictwo abp. Józefa Życińskiego i papieża Jana Pawła II”, które odbędzie się w czwartek, 6 grudnia o godz. 18:00 w siedzibie KIK, ul Freta 20/24A. 
Będzie to rozmowa zainspirowana dwoma książkami: ” Świat musi mieć sens. Ostatnia rozmowa” – wywiadem rzeką Aleksandry Klich z abp. Józefem Życińskim oraz zbiorem esejów “”Kruche dziedzictwo. Jan Paweł II od nowa” ks. Alfreda Wierzbickiego.

Aleksandra Klich w ostatnich rozmowach z abp Józefem Życińskim zadaje pytania związane z licznymi wyzwaniami współczesnego świata; feminizmem, in vitro, eutanazją, strachem, samotnością, cierpieniem, wychowaniem, oraz pyta o zaangażowanie Kościoła w ich rozwiązywaniu.

Ks. Alfred Wierzbicki w swoich esejach analizuje rolę przemiany w nauczaniu posoborowego Kościoła, których wielkim inspiratorem i współtwórcą był Jan Paweł II, oraz przybliża stanowisko papieża wobec wielu problemów współczesnego świata i Kościoła.

Nasi goście będą mówić na spotkaniu o dziedzictwie dwóch wielkich postaci Kościoła, których wizje łączy przekonanie, że świat musi mieć s ens, bo życie ludzkie musi mieć sens, i rolą Kościoła jest ten sens przybliżać.

Nasi goście:

Aleksandra Klich – dziennikarka, autorka książek, wicenaczelna „Gazety Wyborczej” i redaktorka naczelna Wysokich Obcasów.
Ks. Alfred Wierzbicki, kapłan archidiecezji lubelskiej, filozof i poeta, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kierownik Katedry Etyki KUL.

Będzie można kupić wspomniane książki.

Zapraszamy!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz