“Kościół. Najważniejsze pytanie”. Spotkanie z o. Puciłowskim

Zapraszamy na spotkanie z o. Józefem Puciłowskim OP zatytułowane.„Kościół. Najważniejsze pytanie”, które odbędzie się w środę, 11 września w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ul. Korzennej 33/35 o godz. 18:00.

 

Podczas spotkania, będziemy szukali najważniejszego pytania, jakie powinniśmy zadać tu i teraz Kościołowi. Czy tezy Marcina Lutra z 1517 roku są nadal aktualne? Czy Kościół w Polsce został podzielony? Jeśli tak, to co z tego wynika? Jakie jest najważniejsze pytanie, które należy postawić Kościołowi, tu i teraz.

Spotkanie poprowadzi Ryszard Bongowski, autor niedawno wydanej książki „ALFABET – rozmowy z o. Józefem Puciłowskim”, w której poruszał m. in. takie tematy jak pedofilia, celibat, przeznaczenie, wojny.

Józef Puciłowski OP – ur. w 1939 w Paks na Węgrzech. Pochodzi z polsko-węgierskiej rodziny kalwińskiej. Po przyjeździe do Polski, w wieku 9 lat, przeszedł na katolicyzm. Pracował na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił doktorat z historii. W wieku 48 lat został wyświęcony na księdza i złożył śluby wieczyste w Zakonie Dominikanów w Krakowie. Po święceniach pracował w Gdańsku i Szczecinie. Był wikariuszem generalnym dominikanów na Węgrzech. Wykładał na Uniwersytecie Katolickim w Piliscsaba pod Budapesztem. Obecnie mieszka w Krakowie.

 

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz