Konferencja “Obraz osoby i narodu oczami Edyty Stein”

„Obraz osoby i narodu oczami Edyty Stein” to tytuł Konferencji, na którą zapraszają: Klub „Tygodnika Powszechnego”  i Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Zaproszenie przyjęli; ks. dr Manfred Deselaers (Centrum Dialogu i Modlitwy, Oświęcim) i ks. prof. dr hab. Grzegorz Chojnacki (Dziekan Wydziału Teologii Uniwersytetu Szczecińskiego).

Ks. dr Manfred Deselaers, w 1989 r. rozpoczął w Polsce służbę na rzecz polsko-niemieckiego i chrześcijańsko-żydowskiego pojednania. Pracuje w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Jest wykładowcą teologii fundamentalnej na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, autorem doktoratu „Bóg a zło w świetle biografii i wypowiedzi Rudolfa Hössa komendanta Auschwitz”. Został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Krzyżem Zasługi I Klasy Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec oraz tytułem Człowieka Pojednania przyznawanym przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów. Mówi świetnie po polsku.

ks. prof. dr hab. Grzegorz Chojnacki, polski duchowny rzymskokatolicki. Ukończył studia magisterskie na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, oraz studia specjalistyczne na Wydziale Teologicznym w Padeborn. Związany był z Instytutem im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zapraszamy na spotkanie we wtorek, 3 grudnia 2019 r. o godz. 18.30 na Mszę św. do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca przy ul Prosta 47  Górze, a następnie o godz. 19.00 na Konferencję w Kawiarni pod Aniołami.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz