Ekologia po chrześcijańsku w ujęciu franciszkańskim – relacje ze spotkania z o. S. Jaromim

„Ekologia po chrześcijańsku w ujęciu franciszkańskim” to tytuł spotkania, które odbyło się 25 września 2019 r. w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”, kiedy to gościliśmy o. Stanisława Jaromiego, OFM Conv. Była msza św. z homilią i celebracją Czasu Stworzenia w parafii św. Franciszka, a następnie wykład z prezentacją multimedialną i dyskusja więcej »

Ofiary mają głos

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie, w którym udział wezmą: Artur Nowak — pisarz, publicysta, centralna postać filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” oraz  ks. prof. Andrzej Kobyliński — filozof, teolog, autor wielu tekstów naukowych i publicystycznych na temat pedofilii. Spotkanie poprowadzą: Katarzyna Szulc-Strychowska z Wydawnictwa więcej »

Kościół kobiet, kobiety Kościoła

Elżbieta Adamiak, teolożka i feministka, gościła niedawno (24.09.2019) w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”. Sama jest poniekąd ofiarą zwycięstwa „konserwy” w polskim Kościele. Wskutek nieformalnych nacisków nie wykłada już na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (bo nie wypada aby kobieta uczyła kleryków teologii).

Ekologia po chrześcijańsku w ujęciu franciszkańskim

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze zaprasza w środę, 25 września 2019 r. na spotkanie z Ojcem Stanisławem  Jaromi, OFM Conv, zatytułowane: „Ekologia po chrześcijańsku w ujęciu franciszkańskim”. Spotkanie poprzedzi o godz. 16.00 Msza św. z homilią i celebracją Czasu Stworzenia w parafii św. Franciszka przy ul. Kilińskiego 5. O więcej »