Kłopoty z teologią

Podczas ostatniego spotkania klubu warszawskiego, w ramach cyklu Wspólne czytanie książki „Po co Kościół” ks. Grzegorza Strzelczyka, skupiliśmy się na tekstach dotyczących teologii – samego objaśnienia, czym ona dziś jest, a czym na pewno nie, i jak jest związana z wiarygodnością Kościoła. W pierwszej części mówiliśmy o założeniach, jakie musi więcej »

Być kobietą w Kościele – spotkanie z prof. Elżbietą Adamiak

  Profesor Elżbieta Adamiak, teolożka, feministka i autorka licznych książek o kobietach w Kościele, rozpoczęła serię spotkań w Klubach „Tygodnika Powszechnego”. Początki tej inicjatywy sięgają obchodów 10-lecia Klubu Poznańskiego, w marcu tego roku. We wrześniu odwiedza Warszawę, Lublin i Zieloną Górę. „Być kobietą w Kościele” to tytuł spotkania, które odbyło więcej »

Być kobietą w Kościele

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie „Być kobietą w Kościele” z prof. Elżbietą Adamiak – teolożką, feministką, publicystką, profesorką teologii fundamentalnej i dogmatycznej w Uniwersytecie Koblenz Landau w Niemczech, autorką kilku książek: „Milcząca obecność. O roli kobiety w Kościele”, „Kobiety w Biblii. Stary Testament”, „Traktat o Maryi”, „Kobiety w Biblii. Nowy Testament”.