Życie pod prąd. Spotkanie z ks. Kaczkowskim

Mówić o ks. Kaczkowskim nie jest łatwo, i to mówić tak by nie popaść w jakąś skrajność widzenia tej postacie. Niełatwo było zebrać materiały do biografii,  jak wspomniał jej autor, dotrzeć do prawdziwego obrazu człowieka pełnego sprzeczności a jednocześnie urzekającego swoją autentycznością, intrygującego osobowością i uporem z jakim realizował swoje życie.

 

Czytaj więcej »

„Życie pod prąd i aż do końca”

Z autorem biografii „Jan Kaczkowski. Życie pod prąd”  (WAM), Przemysławem Wilczyńskim, redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, rozmawiać będzie Katarzyna Jabłońska, redaktorka Więzi, autorka  wydanego w zeszłym roku wywiadu-rzeki z księdzem Janem „Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby”. Zapraszamy w czwartek, 10 maja godz. 19:00 , sala KIK, Freta 20/24A, II piętro. Czytaj więcej »

Codzienność Wielkanocy. Kawiarenka Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie

Wielkanoc trwa cały rok, powiedział o. Wacław Oszajca gdy zapraszaliśmy Go na spotkanie Kawiarenki.  Czym jest trwanie Wielkanocy, jak to rozumiemy, przeżywamy i jak dzielimy z innymi. My chrześcijanie, ale i wszyscy inni. Wielka Noc zmieniła świat i stała się jego codziennością w nieustannych pytaniach o zło, zdradę, cierpienie, przebaczenie, sens życia…