Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość

„Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość” to temat spotkania w ramach Kawiarenki Klubu „Tygodnika Powszechnego”, które odbyło się w sobotę 6 października br. Inspirację dla spotkania stanowiły dwa artykuły autorstwa red. Przemysława Wilczyńskiego, gościa specjalnego, traktujące o pieczy zastępczej w Polsce oraz o rodzinach adopcyjnych. Czytaj więcej »

Młodzi. Jakiego świata chcemy, na jaki nas stać? – debata po ankiecie

W pierwszej połowie roku przeprowadziliśmy ankietę zatytułowaną „Młodzi. Jakiego świata chcemy, na jaki nas stać” (więcej o niej przeczytać można tutaj: http://www.klubtygodnika.pl/aktualnosci/mlodzi-jakiego-swiata-chcemy-na-jaki-nas-stac-podsumowanie-ankiety). Zapytaliśmy w niej młodych, ale też tych, którzy z młodymi pracują o to, w jakie inicjatywy na rzecz społeczeństwa młodzi ludzie chcą się angażować oraz w jaki sposób zachęcić ich do działania. Czytaj więcej »

Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość

Przemysław Wilczyński pisze o sprawach przeróżnych, nawet o himalaizmie, lecz większość poruszanych przez Niego tematów dotyczy problemów i anomalii naszego życia społecznego. Wiele tekstów poświęca edukacji, wychowaniu oraz psychologii dziecka, sprawom nauczycieli i rodziców, nieudolności systemu stojącego na drodze do prawidłowego funkcjonowania szkolnictwa, wsparcia rodziny i praw dziecka. Czytaj więcej »