Spotkanie z Bachem w Lipsku

J.S. Bach (https://www.christianitytoday.com)

W pierwszy dzień wiosny, w czwartek, 21 marca 2019 roku zapraszamy na spotkanie klubowe połączone ze zwiedzaniem Muzeum Jana Sebastiana Bacha w Lipsku. Termin nie jest przypadkowy — to 334 rocznica urodzin związanego z naszym miastem wielkiego kompozytora. Podczas zwiedzania muzeum będzie można zobaczyć oryginalne instrumenty muzyczne z epoki, zobaczyć oryginalne dokumenty i rękopisy „Piątego Ewangelisty”, poznać jego życie i twórczość oraz oczywiście posłuchać jego wyjątkowej muzyki.

Spotkamy się o godzinie 16.45 przed wejściem do lipskiego Muzeum Bacha (Thomaskirchhof 15/16, Leipzig). Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Młodzi obok nas

W świątecznym numerze TP (nr 52-53) natrafiłem na ciekawy tekst p. Pawła Marczewskiego – refleksję na temat pokoleniowej zmiany w polskiej polityce. Autor stawia kilka trafnych tez dotyczących młodych Polaków AD 2018. Opisuje ich jako zagubionych i zdezorientowanych w świecie pełnym sprzeczności i chaosu, wyłączonych z aktywnego wpływania na kształtowanie publicznej rzeczywistości, ostatecznie jako społeczną grupę poszkodowaną w trakcie wolnorynkowej i liberalnej transformacji. To wszystko prawda i cenna obserwacja.

Trzeba jednak wyraźnie dopowiedzieć, że taka bierna postawa młodych to nie jest zjawisko ostatnich kilku lat. czytaj więcej…