Nawrócenie – łaska Boga czy wolna wola człowieka ?

W piątek, 25 września o godz. 18.00 w centrali  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej 86 odbędzie się kolejne już spotkanie otwarte współorganizowane przez Klub „Tygodnika Powszechnego” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim oraz wspomnianą MBP. Najpierw prelekcję na temat „Nawrócenie – łaska Boga czy wolna wola człowieka” wygłosi Jan Szuła z więcej »

Spotkanie otwarte z ks. Bonieckim w Lędzinach

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim zaprasza na spotkanie otwarte z ks. Adamem Bonieckim, zatytułowane „Czy chrześcijanin może być patriotą?”. Odbędzie się ono w czwartek, 18 września (czwartek) o godz. 17-ej rozpocznie się w sali audiowizualnej przy Placu Farskim (ul. Lędzińska 88).

Spotkanie z ks. Adamem Maliną w MOK Lędziny

W czwartkowy wieczór, 20 marca, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach, odbyło się spotkanie otwarte z księdzem Adamem Maliną, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Hołdunowie (również proboszczem parafii w Katowicach Szopienicach i w Mysłowicach). Wzięło w nim udział blisko 40 osób, przeważnie lędzinian, ale byli też wśród nich między innymi więcej »

Czy Tygodnik Powszechny jest dla młodych?

W piątek, 13 czerwca, o godz. 18-ej, w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej 86, odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Klubu Tygodnika Powszechnego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, tym razem z redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, Błażejem Strzelczykiem na temat : „Czy Tygodnik Powszechny jest dla młodych?”.