Piwnica Powszechna / Півніца Повшехна

Pijarska 5 – historyczny adres, pod którym mieszkali ongiś ludzie “TP” i Znaku: rodzina Woźniakowskich, Stefan Wilkanowicz, Jerzy Kołłątaj z rodziną, Jerzy Skąpski i Krystyna Chmielecka stał się w październiku 2021 r. domem Klubów “Tygodnika Powszechnego i Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza.

Jeśli chcesz wesprzeć działalność naszej Piwnicy, pomóc w jej utrzymaniu, dokonaj przelewu “Darowizna na lokal” na konto 12 1750 0012 0000 0000 4104 8735.

Wszystkich chętnych do organizacji wydarzeń w Piwnicy Powszechnej prosimy o kontakt: kontakt@klubtygodnika.pl


Aktualności:

Pijarska 5 – historyczny adres, Dom Juliusza Osterwy pod którym mieszkali ongiś ludzie “TP” i Znaku: rodzina Woźniakowskich, Stefan Wilkanowicz, Jerzy Kołłątaj z rodziną, Jerzy Skąpski i Krystyna Chmielecka stał się w październiku 2021 r. domem Klubów “Tygodnika Powszechnego” prowadzonych przez Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza.

Вулиця Піярська 5 у Кракові – історична адреса, Будинок Юліуша Остерви, де колись жили люди: родина Возняковських, Стефан Вількановіч, Єжи Коллонтай з родиною, Єжи Скоупскі та Кристина Хмелецка, у жовтні 2021 року перетворився на будинок для клубів «TP» і «Znak».

Jeśli chcesz wesprzeć działalność naszej Piwnicy, pomóc w jej utrzymaniu, dokonaj przelewu “Darowizna na cele statutowe – lokal” na konto 12 1750 0012 0000 0000 4104 8735. Zachęcamy do ustalania stałego zlecenia przelewu – tylko regularne wsparcie pozwoli nam utrzymać lokal!

Wszystkich chętnych do organizacji wydarzeń w Piwnicy Powszechnej prosimy o kontakt: kontakt@klubtygodnika.pl

Бажаючих організовувати заходи в «Piwnicy Powszechnej» просимо зголошуватись на е-мейл: kontakt@klubtygodnika.pl


Wieści z Piwnicy:

Klub "TP" Kraków
Redakcja

Konwersacje w Piwnicy

Od kwietnia 2023 w Piwnicy Powszechnej realizowany jest projekt „Polska dla poczatkujących i zaawansowanych”. Cel projektu — to poprawa sytuacji migrantów z Ukrainy poprzez nawiązywanie nowych relacji, wsparcie i pomoc

Czytaj więcej »

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy