Menu

KlubTygodnika.pl

Strona internetowa Klubów Tygodnika Powszechnego

Klub „TP” Kraków

Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” powstał 23 listopada 2011 r.

Spotkania klubowe zwykle się odbywają raz w miesiącu, w niedzielę, o godz. 18. Korzystamy z sali konferencyjnej „Herbewa” – wejście od ul. Lubelskiej 29 VI piętro, winda, choć raz na jakiś czas odbywa się spotkanie gdzie indziej.

Kontakt: krakow@klubtygodnika.pl

Nr konta: 12 1750 0012 0000 0000 4104 8735

Aktualności:

#Klub "TP" Kraków #Polecamy

Weekend z Turowiczem

27 stycznia przypada 21. rocznica śmierci Jerzego Turowicza, współtwórcy i wieloletniego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. Z tej okazji w weekend poprzedzający tę datę Fundacja Jerzego Turowicza wręcza, jak niemal co roku nagrodę imienia swojego patrona, zaś nasze Kluby przygotowały kilka wydarzeń poświęconych Redaktorowi.

#I #Klub "TP" Kraków #Polecamy

„Bolesław Chrobry” Gołubiewa – archetyp powieści historycznej?

„Bolesław Chrobry” to największe dzieło pisarskie Antoniego Gołubiewa. To także pewien fenomen – autor podjął się zjawiska niemal niespotykanego – napisania tej monumentalnej powieści po raz drugi. Nigdy jednak tej próby nie doprowadził do końca. O tym czy możemy uznać je za archetyp polskiej powieści historycznej porozmawiamy na spotkaniu z prof. Aleksandrą Chomiuk z Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz red. Maciejem Gablankowskim z Wydawnictwa Znak.