Zrób co możesz! – Jacek Bożek w krakowskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”

Do Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Krakowie zawitał Jacek Bożek — człowiek o wielkich zasługach w dziedzinie działań społecznych na rzecz środowiska, założyciel i prezes Klubu Gaja (organizacji ekologicznej działającej w Polsce nieprzerwanie, i z wielkimi sukcesami, od 1988 roku).  Nowe tereny chronione, lepsze niż dotąd prawo ochrony zwierząt, zwrócenie uwagi na rzeki, posadzone tysiące drzew, uratowane tysiące zwierząt – to rezultaty działań członków Klubu Gaja. Chcieliśmy się dowiedzieć, co myśli ekspert o obecnych zagrożeniach środowiska, i co nam może poradzić? Spotkanie prowadziła Barbara Niedźwiedzka Czytaj więcej »

Biuletyn krakowskiego KIK-u na luty 2019

W załączeniu publikujemy biuletyn Klubu Inteligencji Katolickiej w Krakowie. Klub zaprasza na szereg interesujących spotkań, m.in. o „Fenomenie osobowości śp. księdza biskupa Tadeusza Pieronka” rozmawiać będą brat biskupa Mieczysław Pieronek, ks. Kazimierz Sowa, Małgorzata Radwan-Ballada i Dominika Jaźwiecka, a spotkanie poprowadzi Szymon J. Wróbel. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 lutego o godz 18 w siedzibie KIK. Natomiast w środę, 20 lutego gościem KIK-u będzie Wojciech Bonowicz. 

Biuletyn KIK – Luty 2019

Spotkanie z Jackiem Bożkiem w Klubie „TP” w Krakowie

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Krakowie zaprasza wszystkich Członków i Sympatyków na spotkanie z Panem Jackiem Bożkiem, zatytułowane „Anioły też kochają zwierzęta”. Adopcja rzeki, świętowanie z drzewami – świadkami naszej historii, współodczuwanie ze zwierzętami – jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak to robić i po co, zapraszamy! Czytaj więcej »