Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w Gliwicach

Pierwszym październikowym gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Gliwicach będzie Krzysztof Czyżewski – polski praktyk idei, pisarz, reżyser i animator działań międzykulturowych, współtwórca Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze, wykładowca wielu uniwersytetów w Europie i USA; obecnie profesor Uniwersytetu Bolońskiego i Rutgers University. W 2011 r. więcej »

Kawiarenka Gliwickiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”

Inaugurujemy powakacyjne „Tygodnikowe” spotkania w kawiarence. Przez wiele dni wakacyjnych między koordynatorami niemal wszystkich klubów „Tygodnika” w Polsce trwała wymiana myśli na pewien nurtujący wszystkich nas temat: jak reagować, gdy nasi Pasterze w Kościele katolickim mówią rzeczy niemądre, nieraz bulwersujące, z którymi jako chrześcijanie nie możemy się zgodzić?

Twarzą w twarz z uchodźcami – relacja

Autentyczny problem, przed którym stoi Europa od kilku lat stał się narzędziem walki politycznej, doskonale nadającym się do manipulacji w zarządzaniu społecznym lękiem, do rozgrywania politycznych strategii pojedynczych partii, rządów państw czy światowych mocarstw. Z drugiej strony stał się ów kryzys migracyjny swoistym „testem ludzkiej twarzy” dla starej Europy. O więcej »

Bravo: wyjść z logiki plemiennej wojny – postawa „Tygodnika Powszechnego” w roku wyborczym

Nikomu, kto czyta rubrykę poświęconą wydarzeniom w kraju lub felieton nie-tylko-kulinarny, nie trzeba red. Pawła Bravo przedstawiać. Może warto tylko wspomnieć, że swą działalność publiczną rozpoczął jako asystent rzecznika prasowego Solidarności przy Okrągłym Stole, by nabierając szlifów dziennikarskich w świecie radia i prasy, objąć stanowisko kierownika działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”.