Miłość to nie tylko uczucie. Jak rozumiał katolicyzm Jerzy Turowicz

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Bielsku Białej będzie gościć red. Annę Mateję, autorkę książki o Jerzym Turowiczu. Tytuł spotkania: „Miłość to nie tylko uczucie”.  Jak rozumiał katolicyzm Jerzy Turowicz? Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 września 2019 r.  o godz. 17  w Książnicy Beskidzkiej, przy ul Słowackiego 17 A. Zapraszamy!

Modlitwa głębi i Ruch Odnowy Kontemplacyjnej.

Zapraszamy na spotkanie  Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Bielsku-Białej z Ojcem Wojciechem Drążkiem CMM w poniedziałek, 2 września, o godz. 17.oo. Tematem spotkania będzie modlitwa głębi i Ruch Odnowy Kontemplacyjnej. Spotkanie odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Szkolnego im. Reja, przy ul. Frycza Modrzewskiego 12.

Ks. Jacek Prusak w Bielsku-Białej

„Mamy do czynienia z największym kryzysem Kościoła od czasów Reformacji, i stworzyliśmy go na własne życzenie” – tak ostatnio pisał ks. Jacek Prusak SJ na łamach „Tygodnika Powszechnego”.  Kilkanaście tygodni temu chcieliśmy porozmawiać z ks. Jackiem Prusakiem, psychologiem i psychoterapeutą na temat kondycji psychologicznej księży. Dzisiejsze wydarzenia w Kościele i więcej »

Spotkanie z Szymonem J. Wróblem w Bielsku-Białej

W bielskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” odbyło się spotkanie z Szymonem J. Wróblem, autorem książki „Ojciec, czyli o Pieronku”, a także reżyserem filmów „Z domu” oraz „Jego oczami”. Podczas spotkania gość przybliżył kulisy powstania książki, a także opowiedział o tym, jak wspomina biskupa Pieronka i jak kształtowały się ich relacje.

Ekumeniczna Postylla na pierwszy rok kościelny po obchodach 500-lecia reformacji

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Bielsku Białej poleca: W dniu 9 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się promocja książki „Ekumeniczna Postylla na pierwszy rok kościelny po obchodach 500-lecia reformacji” wydanej przez Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W spotkaniu wezmą udział autorzy oraz przedstawiciele więcej »