Duch i litera. O de-moralizacji polityki – spotkanie z prof. T. Sławkiem w Bielsku-Białej

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Bielsku-Białej zaprasza w poniedziałek 17 września 2018 r. na spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem – literaturoznawcą, eseistą, poetą, autorem Tygodnika Powszechnego. Tytuł spotkania: „Duch i litera. O de-moralizacji polityki”. Spotkanie odbędzie się w klubokawiarni Aquarium, przy ulicy 3 Maja, o godz. 17.30.

Zapraszamy!

Chcemy pokazać piękną twarz Kościoła – relacja ze spotkania z księdzem Adamem Bonieckim

Czy Kościół polski jest Kościołem papieża Franciszka?  Czy przesłanie Kościoła trafia do młodych? Jak powstrzymać młodych przed zachłyśnięciem się konsumpcją? Jak mówić młodym o homoseksualizmie? Dlaczego nie rozpowszechniamy społecznej nauki Kościoła?  To niektóre pytania zadawane na spotkaniu z księdzem Adamem Bonieckim w Bielsku Białej. Pytano także o lęk przed Europą i o nacjonalizm, o podział w polskim Kościele, o lęk przed obcymi.  Spotkanie zgromadziło około 300 osób. Czytaj więcej »

Odpowiedź człowieka na Boże Objawienie – spotkanie z ks. Andrzejem Perzyńskim

5 czerwca o godz. 17 w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Szkolnego im. Reja ul. Frycza Modrzewskiego 12, odbędzie się spotkanie członków Klubu z księdzem profesorem Andrzejem Perzyńskim. Tytuł spotkania – „Odpowiedź człowieka na Boże Objawienie”. Dowiemy się m.in o tym, jak odpowiadają  na objawienie różne wyznania chrześcijańskie oraz więcej o Global Christian Forum. Zapraszamy!