Odpowiedź Bogu. Rozmowa o trzecim rozdziale książki „Tischner czyta Katechizm”

Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza 21 czerwca o godz. 19:00 na spotkanie dotyczące książki „Tischner czyta Katechizm”. Zachęcamy do lektury rozdziału zatytułowanego „Odpowiedź Bogu”, a następnie do wzięcia udziału w dyskusji na spotkaniu, które odbędzie się  w klasztorze oo. Dominikanów (Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit). Serdecznie zapraszamy!

Wierzący – niewierzący, czy może być nam po drodze?

Czy między wierzącym i deklarującym niewiarę jest przepaść? Czy jesteśmy skazani na wzajemną nieufność, uprzedzenia, poczucie wyższości, jawną bądź ukrytą wrogość? Na te i inne pytania postaramy się poszukać odpowiedzi podczas najbliższego spotkania Berlińskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” 7 czerwca 2018 r. (czwartek), o godz. 19:00. Czytaj więcej »

Naprzeciw człowiekowi. Rozmowa o drugim rozdziale książki „Tischner czyta Katechizm”

Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące książki „Tischner czyta Katechizm”. Zachęcamy do lektury rozdziału zatytułowanego „Naprzeciw człowiekowi”, a następnie do wzięcia udziału w dyskusji na spotkaniu, które odbędzie się w czwartek, 24 maja o godz. 19:00 w klasztorze oo. Dominikanów, Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit.
Serdecznie zapraszamy!

Syndrom gotowanej żaby, czyli rzecz o Polkach i Polakach przybywających do Niemiec po 2011 roku oraz ich sytuacji

To już truizm, że do Niemiec corocznie przybywa wiele tysięcy Polaków. Nie jest jednak aż tak powszechnie wiadomo, iż ich sytuacja w wielu obszarach życia wymaga poprawy. O tym właśnie na majowym spotkaniu Berlińskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” mówić będzie dr Kamila Schöll-Mazurek, autorka książki „Między polityką polonijną a polityką integracyjną. Sytuacja najnowszych migrantów zarobkowych z Polski w Niemczech po 2011 roku”. Do wysłuchania prelekcji na ww. temat, jak i do udziału w dyskusji zapraszamy serdecznie 3. maja o godz. 19:00 do klasztoru oo. dominikanów (Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit). Czytaj więcej »

Polak Polakowi bratem!

6-go marca 1938 r. w Thater des Volkes, w centrum Berlina, odbył się Kongres Polaków w Niemczech. Ponad pięć tysięcy Polaków reprezentując 1,5 miliona rodaków żyjących wówczas na terenie Rzeszy, manifestowało swoją jedność wobec nasilających się represji. Tytuł kolejnego spotkania Berlińskiego Klubu TP nawiązuje do Prawdy Trzeciej Kongresu. Serdecznie zapraszamy na nie 8 marca o godz. 19:00 do klasztoru oo. dominikanów (Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit). Czytaj więcej »