KluboKultura: oglądamy Nowego Papieża

Wyczekiwany długo “Nowy papież” zdecydowanie zaskoczył naszych gości, przede wszystkim fabułą. Niespodziewana dla Pawła Stachowiaka jest zwłaszcza krytyka pontyfikatu papieża Franciszka. Z kolei dla Jakuba Jakubowskiego w pierwszym odcinku szczególną rolę odgrywa zaproponowany przez reżysera humor, przy którym, jak sam stwierdził, po prostu szczerze się uśmiał.

W rozmowie nie brakuje też nawiązań do polskiej rzeczywistości: w oczach Stachowiaka pewne zachowania Franciszka II nawiązują do Jarosława Kaczyńskiego, natomiast w postaci brytyjskiego kardynała granego przez Johna Malkovicha doszukuje się nasz rozmówca pewnych podobieństw do polskich biskupów. Jakich? Sprawdźcie sami wysłuchując najnowszy odcinek KluboKultury:

Przypomnijmy, że premierę w HBO GO serial miał w miniony piątek, natomiast pierwszy odcinek na antenie wyemitowane zostaną po raz pierwszy dziś o godz. 20.10

Paweł Stachowiak jest członkiem Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu i członkiem Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza. Historyk, wykładowca akademicki na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jakub Jakubowski jest fanem m.in. rockowej muzyki, klasyki kina i dobrze napisanego reportażu. Politolog, wykładowca akademicki na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dodaj komentarz