Klub na kwarantannie. Wieczór poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu.

Po pierwszym szoku wynikłym z sytuacji epidemii zapragnęliśmy się spotkać i porozmawiać. Rafał Wójcik założył na messengerze grupę “Klub na kwarantannie”, gdzie zaczęliśmy rozmawiać,  początkowo w wąskim gronie Klubowiczów, dołączając stopniowo kolejne chętne osoby.

Pierwsza rozmowa zorganizowana online okazała się sukcesem. Powstał więc pomysł  poszerzenia przestrzeni spotkań, by każdy, kto zechce, mógł podzielić się swoimi przeżyciami w tym dziwnym czasie, a też tym, co go interesuje, swoją pracą, pasjami czy wspomnieniami.  Aby można było porozmawiać o tym, co dla kogo w życiu lub w danej chwili, jest ważne. Chcemy w ten sposób poznać się lepiej, nie tylko przez wspólne spotkania z zaproszonymi gośćmi w Klubie, ale wzbogacić naszą wspólnotę o indywidualne doświadczenia jego członków. W tym właśnie celu została założona platforma Zoom dostępna teraz dla wszystkich klubowiczów.
Pierwsze wirtualne spotkanie, przygotowane przez Katarzynę Boniecką i Tomasza Szymańskiego, poświęcone było niedawno zmarłemu Krzysztofowi Pendereckiemu.
Okazało się wielkim sukcesem. Poznaliśmy nie tylko muzyczne pasje Katarzyny I Tomasza, ale i przeżyliśmy wieczór pełen dźwięków, w które nas wprowadzono, połączonych z obrazem i osobistymi wspomnieniami.  Towarzyszyła temu rozmowa o odbieraniu i przeżywaniu muzyki i sztuki przez każdego z nas.
Po tym pierwszym posypały się zgłoszenia kolejnych spotkań. Ktoś napisał opowiadanie, ktoś inny chce podzielić się swoim widzeniem przyrody w fotografii, porozmawiać o empatii, o poezji. Cały wachlarz zainteresowań, którymi będziemy się dzielić i które pozwalają nam poznać się wzajemnie od najpiękniejszej strony: zainteresowań i pasji, odwagi ich realizowania.
Kolejne spotkanie zapowiedziane przez Rafała Wójcika poświęcone będzie współczesnej architekturze kościołów. To połączenie jego zainteresowań i profesji.
Spotykać będziemy się w sobotnie wieczory o godz. 19.00. Miło będzie po tygodniu stawiania czoła trudnej rzeczywistości pobyć ze sobą i porozmawiać.
Zapraszamy, dołączajcie!
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz