Kawiarenka Klubów “TP”

Przyjdź porozmawiaj! W klubowych kawiarenkach spotykamy się, by porozmawiać o tekstach z „Tygodnika Powszechnego”, tematach które nas w piśmie poruszyły, artykułach które wzbudziły zainteresowanie lub kontrowersje.

Kawiarenka Klubów "TP"
Joanna Rózga

Trudny model do składania

„Kawiarenka” z dn. 25-02-2021 Wprowadzeniem do rozmowy w warszawskiej Kawiarence online, którą przygotowała i poprowadziła Halina Rudzka, było krótkie podsumowanie trzech tekstów z „Tygodnika Powszechnego”. Tematykę tam poruszoną czyli narastający kryzys w psychiatrii dziecięcej i próba analizy niektórych jego przyczyn, podjęliśmy na spotkaniu „Trudny model do składania” Temat rozległy –

Czytaj więcej »
Aktualności
Joanna Rózga

Akceptacja jako wybór wolności. Post w czasach pandemii

Rozpoczynamy Wielki Post. Pomówmy więc o tym, jak będziemy go przeżywać, dokonując wyborów samoograniczania- wolnych czy z wolności? Podejmując postanowienia w czasie Wielkiego Postu czy przyjmując ograniczenia z niego wynikające akceptujemy post? Ciekawe i jak zawsze bardzo głębokie spojrzenie red. Piotra Sikory na przeżywanie nadchodzących dni Wielkiego Postu w pandemii

Czytaj więcej »
Kawiarenka Klubów "TP"
Joanna Rózga

Kawiarenki w Warszawie

W Warszawie kontynuujemy czwartkowe Kawiarenki. Na ostatnich dwóch spotkaniach mówiliśmy o budowaniu i rozumieniu poczucia niezależności kobiet oraz o naszym podejściu do rozumienia sensu kreowania życia w świecie, w którym panuje zło, zniszczenie, grozi głód oraz walka o wodę i przetrwanie. „Własny pokój”- Kawiarenka o tym tytule nawiązującym do eseju

Czytaj więcej »
Kawiarenka Klubów "TP"
Joanna Rózga

To będzie całkiem Nowy Rok

Drodzy Klubowicze i Przyjaciele warszawskich Kawiarenek online, musimy wysłać ten dziwny i trudny rok w przeszłość i powitać nowy nadzieją. Zapraszam w czwartkowy wieczór  na spotkanie “To będzie całkiem Nowy Rok” jak zwykle o godz. 20:00.  Zawiadomcie proszę  wszystkich, którzy z nami bywali i tych których chcielibyście w ten wieczór spotkać.

Czytaj więcej »
Kawiarenka Klubów "TP"
Joanna Rózga

Kultura w maseczce

Warszawski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na Kawiarenkę online pt. “Kultura w maseczce” W tym teraz czasie mówimy dużo o izolacji, dystansie społeczny, wystawianiu na próbę międzyludzkich więzi i relacji, o przemocy polityków, zagrożeniu gospodarczym, ale porozmawiajmy też o kulturze, tej tkance łączącej ludzi, często ponad podziałami.

Czytaj więcej »
Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń