Jak czynimy sobie ziemię poddaną? 

„Kilka najbliższych lat będzie najważniejszych w historii ludzkiej bytności na ziemi” pisze w swoim tekście „Zmierzch epoki człowieka” Adam Robiński. Jeśli nie zmienimy drastycznie swoich przyzwyczajeń i nawyków, jeśli nie posłuchamy naukowców i ekologów, to nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy, która rozsypie nasz świat jak domek z kart.

Czytaj więcej »

Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość

„Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość” to temat spotkania w ramach Kawiarenki Klubu „Tygodnika Powszechnego”, które odbyło się w sobotę 6 października br. Inspirację dla spotkania stanowiły dwa artykuły autorstwa red. Przemysława Wilczyńskiego, gościa specjalnego, traktujące o pieczy zastępczej w Polsce oraz o rodzinach adopcyjnych. Czytaj więcej »

Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość

Przemysław Wilczyński pisze o sprawach przeróżnych, nawet o himalaizmie, lecz większość poruszanych przez Niego tematów dotyczy problemów i anomalii naszego życia społecznego. Wiele tekstów poświęca edukacji, wychowaniu oraz psychologii dziecka, sprawom nauczycieli i rodziców, nieudolności systemu stojącego na drodze do prawidłowego funkcjonowania szkolnictwa, wsparcia rodziny i praw dziecka. Czytaj więcej »

Miasto moje, a w nim… – Kawiarenka Klubu „TP” w Warszawie

Na rozmowę o tym, jak widzimy siebie w przestrzeni miejskiej i jak postrzegamy nasze miasta, zapraszamy do kawiarenki Klubu „TP” w sobotę 21 lipca godz. 17:00- 19:00, Stacja Muranów, ul. Andersa 13 (wejście od dziedzińca).

Gościem wakacyjnej Kawiarenki będzie Beata Chomątowska, – pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”, autorka wielu książek, w tym  ostatnio wydanej, pt. „ Betonia” (Wydawnictwo Czarne). Na łamach „Tygodnika Powszechnego” ukazał się w czerwcu tekst naszego gościa  pt. „Galaktyki z betonu” , nawiązujący do tematyki tej książki.

Czytaj więcej »