Miasto moje, a w nim… – Kawiarenka Klubu „TP” w Warszawie

Na rozmowę o tym, jak widzimy siebie w przestrzeni miejskiej i jak postrzegamy nasze miasta, zapraszamy do kawiarenki Klubu „TP” w sobotę 21 lipca godz. 17:00- 19:00, Stacja Muranów, ul. Andersa 13 (wejście od dziedzińca).

Gościem wakacyjnej Kawiarenki będzie Beata Chomątowska, – pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”, autorka wielu książek, w tym  ostatnio wydanej, pt. „ Betonia” (Wydawnictwo Czarne). Na łamach „Tygodnika Powszechnego” ukazał się w czerwcu tekst naszego gościa  pt. „Galaktyki z betonu” , nawiązujący do tematyki tej książki.

Czytaj więcej »

Codzienność Wielkanocy. Kawiarenka Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie

Wielkanoc trwa cały rok, powiedział o. Wacław Oszajca gdy zapraszaliśmy Go na spotkanie Kawiarenki.  Czym jest trwanie Wielkanocy, jak to rozumiemy, przeżywamy i jak dzielimy z innymi. My chrześcijanie, ale i wszyscy inni. Wielka Noc zmieniła świat i stała się jego codziennością w nieustannych pytaniach o zło, zdradę, cierpienie, przebaczenie, sens życia…