„Darcie pierza” z Anną Dziewit Meller 

Zapraszamy na „darcie pierza” z Anną  Dziewit Meller – felietonistką, autorką, sztandarowego dla wielu kobiet, artykułu „W pułapce kompetencji”. Porozmawiamy o tym, czy istnieje babskie pisanie, skąd bierze się felieton, czy jest to patrzenie na zewnątrz, czy wewnątrz siebie, czy każdy nosi w sobie temat, którego nie umie poruszyć? Czytaj więcej »

Jak czynimy sobie ziemię poddaną? 

„Kilka najbliższych lat będzie najważniejszych w historii ludzkiej bytności na ziemi” pisze w swoim tekście „Zmierzch epoki człowieka” Adam Robiński. Jeśli nie zmienimy drastycznie swoich przyzwyczajeń i nawyków, jeśli nie posłuchamy naukowców i ekologów, to nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy, która rozsypie nasz świat jak domek z kart.

Czytaj więcej »

Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość

„Miłość nie zastępcza – o adopcji i dzieciach czekających na miłość” to temat spotkania w ramach Kawiarenki Klubu „Tygodnika Powszechnego”, które odbyło się w sobotę 6 października br. Inspirację dla spotkania stanowiły dwa artykuły autorstwa red. Przemysława Wilczyńskiego, gościa specjalnego, traktujące o pieczy zastępczej w Polsce oraz o rodzinach adopcyjnych. Czytaj więcej »