Jubileusz Józefy Hennelowej

Pani Józefie składamy najlepsze życzenia, a w ramach drobnego prezentu polecamy wszystkim książkę “Tu i teraz”, zbiór felietonów, którą w ramach Biblioteki Klubów “Tygodnika Powszechnego” wydało Wydawnictwo WAM. Więcej o publikacji tutaj.

Polecamy przy tej okazji zakładkę “Tu i teraz” na naszym portalu, a także przygotowane przez Annę Mateję kompendium wiedzy nt. felietonistyki i biografię dzisiejszej Jubilatki.

Ze względu na epidemię nie odbędą się planowane wcześniej Msza św. i spotkanie poświęcone publicystyce Pani Hennelowej. Zostają one jednak przełożone, a nie odwołane i gdy tylko pojawi się taka możliwość zaprosimy Państwa do wspólnego świętowania 95. urodzin Józefy Hennelowej.

Kilka zdań o Pani Ziucie napisał też Marcin Pera tutaj.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia urodzin Jubilatki. W sposób szczególny dziękujemy Annie Matei i Zofii Katarzynie Morstin, dzięki którym niemal co tydzień ukazują się komentarze w cyklu “Tu i teraz”, dodatkowo Ani za aktualizację biogramu i tekstu o felietonistyce Pani Ziuty. Dziękujemy Pawłowi Stachowiakowi za przygotowanie wstępu do zbioru felietonów oraz Olafowi Pietkowi i Sławomirowi Rusinowi i całemu Wydawnictwu WAM, że udało się wydać ów zbiór, który jest też pierwszym wydawnictwem w ramach Biblioteki Klubów “TP”. Książkę nabyć można tutaj. Dziękujemy też o. Piotrowi Lamprechtowi za gotowość odprawienia mszy i użyczenia miejsca pod dyskusję, w której udział mieli wziąć Zofia Katarzyna Morstin, Paweł Stachowiak, Marta Szostkiewicz, Henryk Woźniakowski, a którą prowadzić miał Andrzej Brzeziecki. Do spotkania i mszy św. na pewno wrócimy, gdy tylko zagrożenie epidemią ustanie.

1 komentarz do wpisu “Jubileusz Józefy Hennelowej”

  1. Szanowna Jubilatko, Pani Redaktor – chylę czoła i dziękuję za Pani działalność i teksty w TP. Dużo zdrowia i sił życzę. Halina Rudzka

    Odpowiedz

Dodaj komentarz