Jan Józef Lipski i rok 1989 – ryzyko, czy było warte podjęcia?

“Jan Józef Lipski i rok 1989 – ryzyko, czy było warte podjęcia?” to tytuł spotkania w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”. Gościem spotkania będzie Łukasz Garbal autor dwutomowego dzieła „Jan Józef Lipski. Biografia źródłowa”.

Łukasz Garbal – polonista, kustosz dyplomowany w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie pracuje w Instytucie Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską oddziale Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Współpracuje z miesięcznikami „Nowe Książki”, „Znak” oraz z „Tygodnikiem Powszechnym”.  W tym roku został nagrodzony w kategorii publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować „nieszczęsny dar wolności” za książkę “Jan Józef Lipski. Biografia źródłowa”, która przynosi fresk dwudziestowiecznego polskiego losu. Opowieść o życiu Jana Józefa Lipskiego służy nie tylko przypomnieniu tej legendarnej postaci, lecz także pokazaniu, że współczesna Polska może być inna. Łukasz Garbal proponuje swym czytelnikom lekcję dojrzałego patriotyzmu, który łączy, a nie dzieli

Moderatorem spotkania będzie dziennikarz Konrad Stanglewicz.

Zapraszamy w poniedziałek 17 czerwca, godz. 18.00 do Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13 w Zielonej Górze. Wstęp wolny.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz