Jak się wydobyć z pułapki nieufności?

Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na kolejne spotkanie, gościem będzie dr hab. Mariusz Kwiatkowski, prof. UZ. pt. Jak się wydobyć z pułapki nieufności?

Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone. Wskazują na to nasze codzienne doświadczenia, a potwierdzają wyniki badań sondażowych. Postawa nieufności w kontaktach międzyludzkich jest najsilniejsza od czasu rozpoczęcia badań nad tym zjawiskiem przez CBOS. Ostry konflikt polityczny i toksyczne przekazy medialne przyczyniają się do powstawania “pułapki nieufności” – sytuacji, w której coraz silniejsza nieufność niszczy naszą zdolność do współpracy na rzecz dobra wspólnego, do skutecznego rozwiązywania wspólnych i osobistych problemów.

Zapraszamy do dyskusji na temat potrzeby i sposobów budowania i odbudowywania zaufania społecznego. W ramach wprowadzenia do dyskusji krótki wykład (prezentację) wygłosi Mariusz Kwiatkowski, socjolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W wykładzie zostaną przedstawione przykłady inicjatyw i osób działających na rzecz pokoju, pojednania i zaufania w wybranych krajach i społecznościach.

Jako punkt wyjścia do dyskusji, Zostanie też zaproponowana: LISTA ZASAD WYCHODZENIA Z PUŁAPKI NIEUFNOŚCI.

Spotkanie poprowadzi Konrad Stanglewicz.

Zapraszamy na spotkanie  we wtorek, 17 marca 2020 r.  o godz. 18.00 do Piekarni Cichej Kobiety  przy ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Wstęp wolny.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Koorydnatorzy
Bożena Ostrowska - Koordynatorka
Konrad Stanglewicz - Zastępca Koordynatorki