Inny, czyli jaki? Kościół na nowo

Kolejne kryzysy Kościoła powodują, że wiele osób nie odnajduje się już w jego ziemskich ramach. Jednocześnie każdy kryzys jest szansą na zmianę, reformę, rewolucję i nawrócenie. W jakim miejscu znajdujemy się jako Kościół i chrześcijanie w 2020 roku , roku wielkiej, globalnej pandemii, wielkich konfliktów politycznych i społecznych oraz pogłębiającego się kryzysu klimatycznego? Jakiego Kościoła doświadczymy i o jakim Kościele marzymy, gdy wymawiamy słowa Credo: „jeden, święty, powszechny i apostolski”?
Zapraszamy w czwartek, 8 października o godz. 20.00 na spotkanie on-line w ramach Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie, w którym wezmą udział: Bartosz Bartosik, Zbigniew Nosowski, Zuzanna Radzik i Justyna Zorn.
Zapraszamy!

Uczestnicy debaty:

Bartosz Bartosik – publicysta, dziennikarz, sekretarz think tanku Laboratorium „Więzi”, członek redakcji „Więzi” i Zespołu Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Autor wywiadu rzeki z Adamem Bodnarem „Obywatel PL”. (moderator spotkania)
Zbigniew Nosowski, redaktora naczelny „Więzi”. Był dwukrotnie świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie,w latach 2002-2008 konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich, wieloletnim współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Dyrektor programowy Laboratorium „Więzi”, współtwórca i rzecznik prasowy Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Autor licznych książek poświęconych Kościołowi i teologii, doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zuzanna Radzik, działaczka, publicystka i teolożka. Członkini zarządu Forum Dialogu, organizacji zajmującej się dialogiem polsko- żydowskim, gdzie odpowiada m.in. za projekty chrześcijańsko-żydowskie. Współpracuje z „Tygodnika Powszechnym”, współtwórczyni Fundacji Świętej Tekli. Autorka książek poświęconych roli kobiet w Kościele.
Justyna Zorn, aktywista, inicjatorka zmian w Kościele, organizatorka protestów Odzyskamy nasz Kościół” pomysłodawczyni i organizatorka akcji która doprowadziła do opublikowania w „La Repubblica” reklamy/listu do papieża Franciszka. Związana z parafią św. Mikołaja w Gdyni.
Link do spotkania
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz