Sprawiedliwa wśród Narodów Świata – Irena Sendlerowa według Anny Bikont

Klub „TP” w Grudziądzu zaprasza na letni cykl spotkań z literaturą – Klub w Bibliotece. Na pierwszym spotkaniu z tego cyklu  21 czerwca 2018 r. o godz. 17.30, zatytułowanym „Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. Irena Sendlerowa według Anny Bikont”, będziemy czytać fragmenty i rozmawiać na temat, wyróżnionej Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2017r., książki „Sendlerowa w ukryciu”, a także o tym ile w nas dobra i bezinteresowności.
Zapraszamy  do Biblioteki parafialnej przy Parafii św. Mikołaja w Grudziądzu.

Monika Mellerowska

 

„Tygodnik Powszechny” – jak to się zaczęło.

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu zaprasza na spotkanie, które będzie swego rodzaju lekcją historii liczącego już siedemdziesiąt trzy lata „Tygodnika Powszechnego”. W trakcie spotkania przypomnimy sobie te osoby, które miały ogromny wkład w zaistnienie pisma, a więc Stanisława Stommę, Jerzego Turowicza czy Marię Czapską. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ miała i ma na nas lektura „Tygodnika Powszechnego”.

Zapraszamy 18 maja (piątek), o godzinie 17.30 w Kawiarni Kontynenty

Kobiece tematy w Grudziądzu

Kobieto! puchu marny! Ty wietrzna istoto! – takie motto przyświecało spotkaniu w Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu, które odbyło się 19 marca. Można powiedzieć, że spotkanie to było prawdziwie kobiece, ponieważ tym razem męska część Klubu nie dopisała; a szkoda, bo interesujące byłoby poznać także męski punkt widzenia w omawianych przez nas sprawach. Czytaj więcej »