Grać aby żyć- kiedy życie jest pasją

Zapraszamy na spotkanie w Kawiarence z dziennikarką „Tygodnika Powszechnego”, autorką wielu wywiadów i rozmów oraz kolejnej książki, tym razem biografii Danuty Szaflarskiej.

Katarzyna Kubisiowska prowadzi w „Tygodniku Powszechnym” wywiady i rozmowy, w których po mistrzowsku wchodzi w świat swoich rozmówców. Książka „Szaflarska. Grać aby żyć” jest biografią artystki, świadectwem pewnego fragmentu polskiej historii, kopalnią informacji i anegdot o znanych ludziach ze świata teatru i bliskich aktorki. Widać w niej tak jak i w innych tekstach autorki, zainteresowanie człowiekiem, jego doświadczeniem i motywacjami. Jest to życzliwe spojrzenie na życie i wybory wyjątkowej artystki, oraz uczciwie i pięknie przekazany obraz świata, w którym żyła.

Na temat książki, sposobu zbierania materiałów, samej postaci, jaki i o pisaniu biografii, oraz ludzkiej ciekawości drugiego człowieka, porozmawiamy na sobotniej Kawiarence, w sobotę, 5 października, godz. 16:00. Miejsce spotkania: Stacja Muranów, ul Andersa 13 (wejście od dziedzińca)

Dodaj komentarz